Balkonlarınızı Yaz Bahçesine Dönüştürün

admin 17 Ağustos 2013 3

Çoğu insan için ev seçerken en önemli kriterlerden bir tanesi de şüphesizdir ki tutulacak evin balkonlu olmasıdır. Kentselleşmeyle birlikte artan yapılaşma nedeniyle gün içinde doğal ortamlardan oldukça uzakta kalırız. Evimizin balkonlarında yaratacağımız doğal ortamlar sayesinde kent hayatından uzaklaşma fırsatı yakalarız. Balkonlarımızı süslemenin en güzel yolu çiçeklerdir. Çiçekler hem hoş görünümleriyle hem de güzel kokularıyla insanları cezp eder. Çiçekler bize doğanın sunduğu en masum ve güzel hediyelerdendir. Balkonlarımızı güzelleştirmek için seçeceğimiz çiçekler oldukça estetik bir görünüm elde etmemizi sağlayacaktır. Balkonda yetiştirilecek çiçekler arasında menekşeler, sakız sardunyaları, süs lahanaları, sıklemenler, güller gibi birçok alternatifimiz vardır.

balkon dekorasyonu

Çiçek seçiminde en önemli kural çiçeklerin mevsimlere uygunluğudur. Her mevsime göre farklı gelişim gösteren çiçeklerin bakımları da oldukça özen ve emek gerektirir. Ancak doğru bir çiçek bakımı sayesinde çiçeklerimizin gelişimini iyi bir şekilde sağlayabiliriz. Balkonlarımızı rengârenk ve hoş kokulu çiçeklerle adeta bir yaz bahçesine dönüştürmemiz mümkündür. Cıvıl cıvıl bir balkon sayesinde streslerimizden arınabiliriz. Estetik açıdan bize güzel gelmesi nedeniyle balkonlarımız bizim pozitif enerjiyle dolmamızı sağlar. Bu nedenle balkonlar ev hayatının vazgeçilmezi haline gelmişlerdir. Herkesin tercihi olan geniş balkonlar çiçekleriniz ve bitkileriniz için oldukça kullanışlı olacaktır. Doğal hayatın özlemini çeken insanlar balkonlarında bitki ve sebze yetiştirerek kendi doğal ortamlarını kendileri yaratıyor. Bu sayede özlemini çektikleri ortama kavuşuyorlar.

balkon-dekorasyonBalkonlar evde geçirdiğimiz zamanlarda keyifli vakit geçirebilmemiz için oldukça uygundur. Birbirinden güzel rengarenk bitkilerle süslediğimiz balkonlar sevdiklerimizle birlikte vakit geçirirken bize adeta bir çiçek bahçesinde oturuyormuş hissi verecektir. Balkonlarımızda çiçeklerle yapacağımız süslemeleri modern ve şık ahşap mobilyalar ile tamamlayabiliriz. Seçeceğiniz ahşap mobilyalar balkonunuzda doğal bir görünüm sağlamanızda oldukça etkili olacaktır. Sizde balkonunuzda yetiştireceğiniz güzel bitkiler sayesinde aradığınız doğal ortama kavuşabilir sevdiklerinizle balkonunuzda keyifli vakitler geçirebiliriz. Cıvıl cıvıl balkonlar sizin stresten ve olumsuzluklardan uzaklaşmanızı sağlıyor.

3 Yorum »

  1. eylem 19 Ağustos 2013 at 16:24 - Yanıtla

    Bahçe dekorasyonları çok güzel yapılmış

  2. Selin 23 Ağustos 2013 at 23:24 - Yanıtla

    Kış ayında balkonumun kapalı olması ve kar yağışını balkonumdan üşümeden izlemem kadar güzel bir şey yok 🙂

  3. meyla 01 Eylül 2013 at 17:41 - Yanıtla

    ahşap mobilya balkonlarda çok hoş gözüküyor

YORUM YAPABİLİRSİNİZ. »