Dekorasyonda Renk Uyumunun Önemi

admin 27 Aralık 2013 3

Ev Dekorasyonunda Renk Uyumu

Dekorasyon birçok ev için çok önemlidir. Özellikle evlerinin şık görünmesini isteyen kişiler için dekorasyonun önemi çok çok fazladır. Bu nedenle sürekli olarak yeni dekorasyon fikirleri ortaya atılmakta, ev ve ofislerin dekorasyonları sürekli olarak değiştirilmektedir. Ancak bazen ne yapacak olursanız olun istediğiniz sonucu elde edemeyebilirsiniz. Çünkü yanlış renk seçimleri ya da kullanılan yanlış mobilyalar sonrasında ev, ofis ya da işyerlerimizin görünümü istediğimiz kadar şık olamayabilir. Bunun için öncelikli olarak renk uyumuna çok fazla dikkat etmemiz gerekmektedir.

dekorasyonda-renkler

Dorya Deri Berjer

dorya_koltuk_takımı2

Dorya Koltuk Takımı

ev-dekorasyonunda-renk-uyumu

Şehzade Klasik Berjerler

evde-renk-uyumu

Şımarık Köşe Kanepe

evlerde-renk-uyumu

Şehzade Klasik Koltuk Takımı

mobilya-renk-uyumu

Dorya Koltuk Takımı

Mobilya Renk Uyumu

Renk uyumu birçok kişinin üzerinde çok az düşündüğü konulardan bir tanesidir. Ancak bu yanlış bir tutumdur. Çünkü evlerin şık olması için en önemli şeylerden bir tanesi de renk uyumudur. Aklınıza bir evi ya da ofisi getirin. Evin ya da ofisin duvarları yeşil içerdeki mobilyalar da genellikle kırmızı ya da siyah tondaki mobilya modellerinden oluşuyor. Bu hiç de iç açıcı bir durum değildir. Belli bir süre sonra bu ev ya da ofis içinizi daraltmaya başlayacak ve kendinizi burada rahat hissetmeyeceksiniz. İşte bu nedenle dekorasyonda renk uyumuna kesinlikle dikkat etmelisiniz. Bu konuya dikkat ettiğiniz zaman siz de hayalinizdeki ev ya da ofise kavuşacaksınız.

3 Yorum »

  1. yaren 29 Aralık 2013 at 00:57 - Yanıtla

    şık bir ev dekorasyonu kesinlikle mobilyalar kadar renk uyumu ile de mümkün. renk uyumu sağlanmazsa eğer dekorasyon kötü olabilir. bu yüzden aldığınız mobilyalarla aksesuarlar halı perde ve duvar boyanızın rengi arasında uyum olmalı.

  2. melek 05 Ocak 2014 at 22:15 - Yanıtla

    renk uyumu olmayan bir evde istediğiniz kalitede mobilyayı kullanın yine de dekorasyon kötü olur. bu yüzden de dekorasyon yaparken kaliteli mobilya kullanımına önem verdiğiniz kadar renk uyumuna da dikkat etmelisiniz.

  3. tuğçe 12 Ocak 2014 at 00:55 - Yanıtla

    mobilyalar kadar önemli olan diğer şey de renk uyumu. sadece duvar rengiyle mobilyaların uyumu değil aynı zamanda ev dekorasyonunda kullanılan aksesuarların da renkleri uyumlu olmalı.

YORUM YAPABİLİRSİNİZ. »