Otel Dekorasyonunda Resepsiyon

admin 28 Şubat 2014 1

Otel Dekorasyonu

Resepsiyon, otellerdeki giriş kayıtlarını tutan yerledir. Bu bakımdan otellerin can damarıdır. Kişi, girer girmez resepsiyon ile karşılaşacağı için resepsiyonların bir tasarımı olması gerekir.

Kişi önce resepsiyonu görmeli…

Kapıdan yorgun argın giren kişi önce resepsiyonu bulmalı; yani resepsiyon girişin hemen önünde olmalı. Eğer otel çok büyükse ve resepsiyon girişte değil de hemen fark edilmeyecek kadar uzakta kalmak zorundaysa bunun için de birkaç önerimiz var:

  1. Işıklandırma ile resepsiyonun yerini tarif edebilirsiniz. Resepsiyon standına gidene kadar, ışıklandırmayı devam ettirebilirsiniz. Bu şekilde hem müşterinin rahatça aradığı bulması sağlanır hem de duvar dibi ışıklandırma kullanıldığı için mekana derinlik katılmış olur.

  2. Yerden giden oklarla resepsiyon işaret edilebilir.

  3. Yukarıdan sarkıt yön araçları ile resepsiyon gösterilebilir

Stant rengi de oldukça hassas bir konudur…

Oteller, giriş kısımlarını ışık, tablo gibi aksesuarlarla hareketlendirmelidir. Kesinlikle sığ bir bakış açısıyla giriş çıplak bırakılmamalıdır. Otele gelen kişi, zaten otel psikolojisi içinde boğulurken, bir de mekan sıkıcı olmamalıdır. Resepsiyonun iki yanında ise mutlaka büyük bitkiler olmalıdır. Ayrıca resepsiyonist kayıt alırken, kişi bekleyeceği için, bekleme aşamasına gözden geçireceği ufak broşürler masa üstünde tutulmalıdır.

otel-mobilyaları

otel-resepsiyon-dekorasyonu

otel-resepsiyon-mobilyaları

 

1 Yorum »

  1. şengül 06 Mart 2014 at 16:38 - Yanıtla

    otel dekorasyonu bir bütündür bu yüzden de otel dekorasyonunda resepsiyon olsun otel odaları olsun lobi dekorasyonu olsun her biri ayrı bir öneme sahip.

YORUM YAPABİLİRSİNİZ. »