Portmanto Modelleri

admin 28 Temmuz 2013 5

Her evin olmazsa olmazlarından biridir portmanto. Kullanım açısından birçok farklı şekilde adlandırılsa da en yaygın kullanımlarından biri portmantodur. Kimilerinde sadece askılığın bulunduğu kimilerinde ise dolap ve raflarında bulunduğu geniş alanlı ortak kullanıma açık evin hemen girişinde yer alan çok kaba olmayan amaçlı mobilyalardır. Genel olarak basit düzen dizayn edilen ve fonksiyonel oluşuyla ön plana çıkan portmanto modelleri her evin en büyük ihtiyaçlarından biri olmakla birlikte düzenli olarak en çok kullanılan mobilyalarındandır.

Tercih edeceğimiz portmanto bizim eve girerken ve çıkarken her türlü ihtiyacımıza acil olarak cevap verebilmeli. Örneğin; aynalı, bol dolaplı, çekmeceli, ayakkabıların yerleştirilmesi açısından geniş yeri olan ve askıları bol bir portmanto her evin en büyük ihtiyaçlarından biridir. Kapıdan çıkarken ceketimizi, çantamızı, ayakkabılarımızı alıp son kez kendimize aynadan baktığımız bir portmanto izim için büyük bir kurtarıcıdır.

Evlerimizde daha çok günümüzde depolama amacıyla kullanılan portmantoların geniş dolaplı olanlarının tercih edilmesinin sebeplerinden biri de yazlık ve kışlık ayakkabıların mevsim içinde devir olmasıdır. Biz evimizi dekore ederken daha farklı model arayışı içine girdik hazır modellerin hepsi birbirine benziyordu ve mağazalarda bizin antremize uygun boyutlarda portmanto modelleri bulamıyorduk. Bizde en sonunda sipariş üzerine yaptırmaya karar verdik. Mobilya imalatı yapan yerleri araştırmaya başladık ve istediğimiz gibi bir yer bulduktan sonra evimize ölçü almaya gelip çizim yaptılar. Bir hafta sonrasında monte etmeye geldiklerinde ise hayalimizden çok daha güzel ve hazırlarından çok daha kullanışlı bir portmantomuz oldu.

Dar bir antreye sahipseniz tercih edebileceğiniz modeller arasında yer alan gömmeli bir portmanto yaptırabilirsiniz. Mekandan tasarruf etmek için en sık rastlanılan çözümlerden biridir bu. Ayrıca yaptırdığınız gömmeli dolapların çerçeve kenarlarını ayna ile kaplatırsanız mekana daha da derinlik vererek geniş gösterebilirsiniz. Ayrıca antreler genellikle gün ışığını direk görmeyen alanlardır. Bu nedenle daha açık renklerde seçeceğiniz mobilyalar ile yaptıracağını veya satın alacağınız bir portmanto evinize ve yaşam alanlarınıza daha samimi bir ortam katacaktır. Tercihlerinizi yaparken önceliğiniz her zaman zevkinize ve mekanınıza uygun olan mobilyalardan yana kullanın.

5 Yorum »

 1. emel 30 Temmuz 2013 at 10:52 - Yanıtla

  portmanto modelleri tasarım olarak eskiden bu kadar önemsenmiyordu. şimdiki modeller gerçekten çok güzel

 2. poyraz can 01 Ağustos 2013 at 17:00 - Yanıtla

  klasik portmanto modelleri gerçekten çok güzelmiş

 3. hande kahraman 02 Ağustos 2013 at 17:45 - Yanıtla

  çok farklı tasarımlar var ancak özel üretim yane benim beliirlerdiğim ölçülerde üretim yapıcak firma bulamıyorum.

 4. Aylince 16 Ağustos 2013 at 19:47 - Yanıtla

  evlerin olmazsa olmaları portmanto. büyük evlere klasik portmanto, küçük evlere modern portmanto 🙂

 5. İdris Güney 31 Ağustos 2013 at 16:01 - Yanıtla

  evde en fazla sinirimi bozan eşya portmanto. Her içeri girdiğimde ayağımı çarpıyorum

YORUM YAPABİLİRSİNİZ. »