Stüdyo Daireler İçin Mobilya Seçimi

admin 05 Eylül 2013 10

Genelde yalnız yaşayanların tercihi olan stüdyo dairelerin kullanımı gitgide daha da yaygın olmaya başladı. Tüm odaların bir odaya sığmış hali olan stüdyo daireleri dekore etmek ise çok hassas bir konu. Zaten kısıtlı bir alana sahip olan bu dairelerde gereksiz ve işlevi az olan mobilyalara yer vermekten kesinlikle kaçınılmalı. 

Stüdyo daire mobilyalarının kesinlikle kullanışlı ve işlevsel olması gerekir. Aksi taktirde yer kaplayan gereksiz eşyalar ile birlikte ihtiyaçları karşılayamayan bir mekan haline gelecektir. Mobilyaların boyutları da bu durumu destekler yönde olmalı. Gereksiz ebatlardan uzak durulmalı. Arkası ve kolları geniş bir kanepe, ihtiyaç fazlası uzunlukta olan bir masa stüdyo daire için fazlalık olacaktır.

stüdyo-daireler-için-dekorasyon-fikirleri-1

Stüdyo daire mobilyalarında koltuk ve kanepelerin önemi büyük. Kanepelerin yatak olabilenleri ve koltukların da içlerinde eşya koymak için haznesi olanlar tercih edilir ise mekandan tasarruf yapılmış olur. Aynı zamanda koltuk ve kanepelerde genişlikler dikkate alınmalı. Estetik adına kullanılan detaylar stüdyo daireler için ideal olmayacaktır. Stüdyo daireler için önerilebilecek en iyi oturma mobilyaları köşe takımlarıdır.

Evin normalde çok işlevsel olmayan bir köşesine köşe takımı yerleştirerek ölü bir alanı yaşam alanınıza kazandırabilirsiniz. Orta sehpa kullanmak istiyorsanız onun için de fonksiyonel olabilecek alternatifleri kullanabilirsiniz. Mesela bir orta sehpa yemek masası haline dönüşebilir. Zaten bir kişilik bir evde aynı anda ikisi de kullanılmayacağından bu durum probleme yol açmayacaktır.

Stüdyo daireler dekore edilirken kişisel özellikler de önem kazanır. Kişinin günlük yaşantısı evde çalışmayı gerektiriyorsa bu dekorasyona doğrudan etki edecek bir durumdur. Daire içerisinde verimli çalışma alanları oluşturmak için aydınlatma problemi olmayan belirli bir bölüm seçerek gerekli olacak çalışma mobilyaları o bölüme yerleştirilir. Mutfak dolaplarını da stüdyo daire mobilyaları arasına dahil edebiliriz. Bu açıdan onların da özenle seçilmiş olmaları gerekiyor. Alanların en iyi şekilde değerlendirilmesi ile dairenin diğer kısmına daha çok alan ayrılabilir.

10 Yorum »

 1. meyla ak 06 Eylül 2013 at 18:40 - Yanıtla

  stüdyo daire mobilyalarında köşe takımının önemi büyük bence

 2. Ferhat Güney 14 Eylül 2013 at 11:35 - Yanıtla

  Stüdyo daire mobilyaları normal mobilya modellerine göre daha sade ve küçük. Stüdyo dairelerde salona bir koltuk takımı ve mutfak tezgahı önüne bir küçük yemek masası. Birde yatak olabilen kanepe koyunca bitiyorlar.

 3. hale 22 Eylül 2013 at 17:27 - Yanıtla

  stüdyo dairelerde büyük eşyalar gerçekten çok kötü gözükebiliyor. zaten alan çok dar onun yerine daha küçük mobilyalar kullanılmalı, gereksiz eşyalardan kaçınılmalı

 4. aishe 22 Eylül 2013 at 17:34 - Yanıtla

  stüdyo dairelerde çok yer sıkıntısı oluyor aslında mobilyalar uygun genişliklerde seçilirse bi problem kalmaz

 5. hayriye 24 Eylül 2013 at 19:50 - Yanıtla

  bazı stüdyo daireler okadar küçük oluyor ki, köşe takımları da dahil hangi mobilyayı nereye koyacağını şaşırıyorsun

 6. pınar. sezgin 25 Eylül 2013 at 19:22 - Yanıtla

  benim çok küçük bir evim var, o yüzden açık renkler kullanıyorum en azından koyu renkler kadar dekorasyonu kapatmıyor

 7. nihal 30 Eylül 2013 at 17:02 - Yanıtla

  stüdyo daireler bence kullanım açısından kolaylık sağlayan eşyalarla döşenmeli.zaten kullanılabilir alan oldukça küçük olacağı için gereksiz eşyalara ve aksesuarlara yer verilmemelidir.

 8. HAYDAR 02 Ekim 2013 at 15:57 - Yanıtla

  STUDIO DAİRELER SON ZAMANLARDA COK YAYGINLAŞTI.EVLERE GORE DE ESYA ÜRETİLİYOR ARTIK.

 9. Tuğba A. 02 Ekim 2013 at 16:00 - Yanıtla

  ben öğrenciyken studıo dairede oturmuştum.eşyalı dairelerdeki eşyalar ev kutu gibi oldu için çok ufaktı.

 10. merve çam 03 Ekim 2013 at 04:51 - Yanıtla

  stüdyo ddaire dekore etmenin tek bir kuralı var o da odalar içinde yer kaybı yaratmamak. bunun içinde fazladan mobilyalar kullanılmamalı ve mobilyalar odanın ebatlarına ve büyüklüğüne uygun olarak seçilmeli

YORUM YAPABİLİRSİNİZ. »