Yatak Odası Takımları

admin 20 Eylül 2013 12

Yatak odası takımları farklı niteliklerde birçok tarzı barındırabiliyor. Önceden karşılaştığımız klasik takımlar artık yerini farklı tarz ve modellere bırakıyor. Yine klasik görünümün romantik ve şık gösterişinden vazgeçemeyenler için ise son dönemde avangard modası söz konusu. Bu moda sayesinde klasik ama iç açıcı görünümler elde edebilirsiniz.

Her tarzın yatak odasına uygulanması ilk bakışta zor görünüyor. Ancak aslında imkansız değil. Farklı birçok ürünün üretimi artık söz konusu. Firmalar standart üretimlerine yeni tasarımları ve değişik tarzları, aranan modelleri de katıyor. Bu durum mobilya seçiminde kişilerin aradıklarını bulmalarını kolaylaştırıyor. Modern çağ yatak odalarında da kişiye özel düzenlemeleri gerektiriyor. Nostaljik düzenlemeler artık yatak odalarında görebileceğiniz stillerden. Daha çok renkler ve tablolar, aksesuarlar ile belirgin hale getirilen tarzlar, yatak odalarını da sosyal bir yaşam alanı haline getirmek amacıyla farklı yeni eklentilerle üretiliyor. Yatak odası takımlarına eklenen tv üniteleri, konsollar veya kitaplıklar çeşitli tasarımlarla oldukça kullanışlı mobilyalar olarak karşımıza çıkıyor.

Özellikle gençlerin yatak odası takımları için belirledikleri tarzlar oldukça ilginç modelleri ortaya çıkarıyor. Bohem tarz oluşturmak isteyen kişiler için farklı renklerde mobilyalar ve bunların sizin yaratıcılığınıza bağlı olarak aksesuarlar ile düzenlenmesi bile söz konusu. Evinizdeki herhangi bir kumaşı kullanabileceğiniz ve oluşturmanın aslında oldukça kolay olduğu bohem tarzı yatak odanızda dahi kullanmanız mümkün. Zıtlıklardan uyum yakalamak isteyenler için renkli yatak odası takımları oldukça çekici.

Son dönemde yine aranan tarzlardan biri country. Bu durum tabii ki yatak odasında da örneklerini sunuyor. Country tarzı mobilyalar eskitilmiş beyaz tonları fonda olmak üzere oluşturulan mobilyaları kapsıyor. Genellikle yorumlaması bu şekilde olan mobilyaların yanı sıra, mavi ve kırmızı renkler başta olmak üzere çiçek desenli kumaşlara perdeler ve yatak örtülerinde yer veirlmesiyle de odalara renk ve sıcaklık katılıyor.
Belirlediğiniz tarzın yatak odası takımlarında kullanımı için araştırmalar yaparak birçok seçenek arasından kendinize hitap edeni seçmelisiniz. Yatak odası takımlarında konforun ve estetiğin bir arada olduğu takımlara ek olarak, genellikle kendi zevkiniz ile yapacağınız değişimler ve aksesuar eklemelerinin yatak odanızın daha şık görünmesini sağlayacağını unutmamalısınız.

12 Yorum »

 1. gaye 22 Eylül 2013 at 17:21 - Yanıtla

  avangarde takımlar çok romantik gerçekten özellikle yatak odaları için uygun bi tarz

 2. nisan 24 Eylül 2013 at 19:43 - Yanıtla

  yatak odasında fazla mobilya kullanılması hoş olmuyor. onun yerine daha büyük mobilyalar tercih etmek ve bunlar için yer açmak daha doru

 3. bulut 25 Eylül 2013 at 19:18 - Yanıtla

  en güzel yatak odası takımları klasik tarzda oluyor bence, hem çok çeşitli tasarımlar var hem de çok gösterişliler

 4. nazlıgül 28 Eylül 2013 at 21:26 - Yanıtla

  modern ya da şık, o kişinin kendi kararıdır. ben ikisinin de güzel yanları olduğunu düşünüyorum. özellikle klasik mobilyalarda çok alternatif var. herkes kendi beğenisine uygun mobilya seçebilir

 5. neslihan seçkin 30 Eylül 2013 at 14:57 - Yanıtla

  aslında en üstteki takım odası dar olanlar için çok uygun.aslında hem klasik hem modern gibi duruyor. ne çok klasik ne de çok modern.ortası bir tasarım olmuş.

 6. pelin taşkın 30 Eylül 2013 at 16:06 - Yanıtla

  klasik tarzı tercih ederim genellikle. çeşitlilik ve dayanıklılık bakımından klasik mobilya farkını ortaya koyuyor

 7. aydan t. 01 Ekim 2013 at 17:29 - Yanıtla

  modern tarzları beğenmiyorum.klasik mobilyalar her zaman daha çok ilgimi çekiyor.

 8. nazlıcan 02 Ekim 2013 at 02:23 - Yanıtla

  resimdeki gibi modern takımlar ve açık renkler tam benim tarzıma göre. ama ben yine de klasik takımlar tercih ediyorum.

 9. pelin adalı 03 Ekim 2013 at 04:47 - Yanıtla

  yatak odası dekorasyonunda yatağın yerleştirilmesi hakikaten çok önemli. o iş tamamlanınca diğer mobilyalarda rahatlıkla yerleştirilebiliyor. onun için mutlaka odanın ebatlarına uygun yatak odası takımları beğenmek lazım

 10. Perihan 12 Ekim 2013 at 19:40 - Yanıtla

  Yatak odası takımı çiçekli ve insanın içini kıpır kıpır eden bir tasarım olmalı.

 11. buse 21 Ekim 2013 at 11:18 - Yanıtla

  yatak odası takımlarında son zamanlarda avangard modası başladı. benim çok hoşuma gidiyor avangard yatak odası modelleri.

YORUM YAPABİLİRSİNİZ. »