Arap Anlayışında Estetik Mobilyalar

Arap Tarzı Mobilya

Doğu binlerce yıldır otantik ve ağır başlı bir kültür anlayışı ile diğer tüm kültürlerin ilgisini çeken bir coğrafyadır. Doğuda abartıya kaçmayan bir gösteriş söz konusudur. Doğuda her şey ışıl ışıl parlar asla geri planda kalmaz ve bulunduğu yeri etkisi altına alır. Country tarzı mobilya anlayışında şüphesiz en eksantrik hatlara sahip stil Arap stilidir. Doğunun gizemini ve eksantrikliğine vurgu yapan, Arap tarzı yemek odası takımlarında, kişi ister istemez bir doğu sultanı olmanın ne demek olduğunu anlayabilmektedir.

Arap Stili Yemek Odası Takımları

Mini bir tahtı andıran sandalyelerinde işlemeleri ve rahatlığı kişiyi cezbeder. Klasik Arap anlayışı yemek odası takımları arasında göze hitap eden etkili stillerden bir tanesidir. Yakın dönemlerde yapılan bir araştırmada sarı ve siyah en uyumlu renk seçilmiştir. Ancak doğu bunu yüzyıllar öncesinde keşfetmiş ve estetik anlayışında sıkça kullanmıştır. Sarı Arap anlayışında anlam bulur. Siyah, içerisinde sakladığı sırlarını hemen paylaşmaz, sarı ile bütünleşir. İşlemeleri ile bu iki renk, zirvede buluşur ve ortaya yüz yıllar önce var olan saraylardan kopup gelen bir parça ortaya çıkar. Masalar geniş oldukça dayanıklıdır, Üzerindeki örtü, mutlaka sandalyelerin kumaş kısımlarından oluşan parçalarıyla uyum içerisinde olurlar. Genellikle oval ve yuvarlağa yakın yumuşak hatlar sahip, sağlam bir görüntü çizerler. Yemek odası modelleri içerisinde şüphesiz en göz doldurucu, görüntüye sahip bir anlayışla stilize edilmişlerdir. Bu ortamda yemek yiyen kişiler, oryantal çizgilerin neden günümüze kadar en çok tercih modellerden biri olduğunu çabucak anlayabilirler. Servis tabaklarından çatallarına kadar Arap anlayışı, sahibine sonuna kadar hizmet eder.

arap-stili-yemek-odası-takımları
Kapaletti Klasik Yemek Odası
arap-tarzı-ev-dekorasyonu
Lanpas Klasik Yemek Odası
arap-tarzı-mobilya
Artemis Klasik Yemek Odası
arap-tarzı-oturma-odası
Belinda Klasik Koltuk Takımı
arap-tarzı-mobilyalar
Miami Klasik Koltuk Takımı

Arap Tarzı Ev Dekorasyonu

Evinde böyle bir atmosferde yemek yemek, kullanıcısına doğunun baharatlı tatlarını sonuna kadar yaşatma imkanı vermektedir. Yüksek olmayan maliyeti ile evinde adeta bir saray parçası yaratmak, hiç de zor görünmemektedir. Ve düşük fiyatından çok daha fazlasını vaad eden Arap stili karşı konulamaz bir güzellik sunmaktadır.