İstanbul Otel Mobilyaları

İstanbul konumu itibari ile hem ülke içinden hem de dışarıdan birçok misafire ev sahipliği yapıyor. Bu misafirler haliyle otellerde ağırlanıyor. Bir açıdan bakıldığında imaj noktasında otellerin durumu son derece önem kazanıyor. İyi bir hizmet ve etkileyici bir dekorasyon, orada konaklayan bir misafir için büyük bir artı oluyor. İstanbul otelleri de bu önemin farkında ve dekorasyon konusunda sürekli kendini yenileyen bir yapıya sahip. İstanbul otel mobilyaları da özenli seçimler ile birleştiğinde güzel mekanlar meydana getiriliyor.

istanbul-otel-mobilyaları

İstanbul otellerinde dekorasyon ve mimari açıdan geleneksel detayları görebiliyoruz. Mobilyalarda da bu durum söz konusu. El oyması detaylar ve altın varaklı çalışmalar ile Osmanlı esintileri günümüze taşınmış. Son dönemlerde klasik mobilyalar genel anlamda gördüğü ilgiyi zaten artırmakta idi. Bu durum oteller için de geçerli. Geleneksel bir havanın esmesi açısından İstanbul otel mobilyalarında kullanılan bu detaylar oldukça önemli. Osmanlı mimari ve dekorasyon anlayışının getirisi olan ihtişam ve zengin yapı otel misafirlerini etkilemek için isabetli bir seçim olabilir.

istanbul-otel-mobilyaları-2

Tabii sadece geleneksel detaylar baz alınmıyor İstanbul otel mobilyalarında. Modern çizgilerin de ön planda tutulduğu oteller misafirlerini ağırlıyor. Modern mobilyalar insan üzerinde sakinleştirici bir etki bırakır. Otellerde de bu tarzın benimsenmesi güzel sonuçlar veriyor. İstanbul otellerinde bulunan sade ve şık mobilyalar ve aksesuarlar, şehrin karmaşasından ve gürültüsünden bunalan misafirlerini sakinleştirmek için iyi bir ortam sunuyor.

Bazı otellerde ise klasik ve modern tarzın uyarlamalarına rastlayabiliriz. Klasik olanın yeni bir el ve yeni bir fikir ile bütünleşmesi sonucu farklı ve şık mobilyalar ortaya çıkabiliyor. Bu iki temayı birleştirmeyi hedefleyen, hem İstanbul’un ve Türkiye’nin geleneksel ve milli kimliğini yansıtan, hem de modern çizgileri göz ardı etmeden bu tarza uyarlayan fikirler oldukça başarılı. İstanbul otelleri Avrupa ve Asya’nın birleştiği noktada gelen misafirleri için etkileyici mekanlar sunuyor.