Klasik Yatak Başlıkları

Yatak Odası Dekorasyonu

Tasarım hayatımızın her alanına girmiştir. Herkes kendince bir dokunuşlar yaparak farklı tasarımlar oluşturma peşinde. Bir restoranta gidilecekse oranın yaptığı yemeklerinin yanında mekânın tasarımına da çok önem veriliyor. Yemekler ne kadar güzelde olsa da insanlar tasarımı vasat bir ortamda yemek yemek istemiyor. Tasarım sektörü evler içinde çok önem kazanmıştır. İnsanlar evlerinde yatacakları bir yatak veya oturacakları bir sandalyede bile farklı tasarımlar aramaktadır.

Yatak Başı Modelleri

Gün geçtikçe ve insanlarım yaşam kaliteleri arttıkça görünüş yani tasarım daha da önem kazanmaktadır. Bir yatak odasını ele alacak olursak, yatak odası insanların yatıp dinlendikleri günlük uyku ihtiyaçlarını karşıladıkları evin önemli bölümlerinden biridir. O zaman yatak odasında yatacağımız rahat bir yatak ve pencerelerden güneşi engelleyecek ve dışardan görülmeyi ortadan kaldıracak perdeler yeterli olmalıdır. Bu şekilde yatakla uyku ihtiyacımızı karşılayabiliriz. Ama bu durum insanların sadece zorunlu ihtiyacını karşılaması için yeterlidir. İnsanların zevkleri ve göze hoş gelici onları mutlu edici detaylar tasımda gizlidir. Yatak odalarında tasarım deninde akla şüphesiz ilk olarak dekoratif yatak başlıkları gelmektedir. Yatak başlıkları yatağın bir tamamlayıcı kolu gibidir. Klasik yatak başları ve deri yatak başlıkları en çok tercih edilen modeller arasındadır. Deri yatak başlıklarının hayvanların can güvenliği açısından ve etik değerler yönünden ele alınması ile son yıllardaki satış rakamları azalmıştır. Klasik görünüme sahip olmak sadece eski halı ve birkaç dededen kalma aksesuar ile sağlanamaz.

2013-yatak-başlıkları-modelleri

dekoratif-yatak-başlıkları

işlemeli-yatak-başlıkları

klasik-yatak-başları

klasik-yatak-başlıkları

yatak-başlıkları

yatak-başlıkları-dekorasyon

yatak-başlık-modelleri

Klasik Yatak Başları

Günümüz tasarım anlayışında klasik görünümü sağlamak adına birçok yenilik getirilmiştir. Eskisi gibi yatak örtüleri ile sağlanmaya çalışılan klasik görünüm yerine yatak başlıklarında bu detaya yönlenmiştir. Yatak başlıkları bir yatak odasının en göze çarpan bölümlerindendir. Oda içerisinde klasik bir rüzgâr estirmenin yolu da işe yatak başlığından başlanarak yapılabilir. Genellikle büyük keskin köşeler ve beyaz renkler ile yatak başlıklarında klasik görünüm yakalanmaya çalışılmaktadır. Yatak başlarının etrafı altın görünümlü varaklar ile kaplanırsa odada tamamen bir klasik tasarım yakalanmış olacaktır.