Stüdyo Daireler İçin Mobilya Seçimi

Genelde yalnız yaşayanların tercihi olan stüdyo dairelerin kullanımı gitgide daha da yaygın olmaya başladı. Tüm odaların bir odaya sığmış hali olan stüdyo daireleri dekore etmek ise çok hassas bir konu. Zaten kısıtlı bir alana sahip olan bu dairelerde gereksiz ve işlevi az olan mobilyalara yer vermekten kesinlikle kaçınılmalı. 

Stüdyo daire mobilyalarının kesinlikle kullanışlı ve işlevsel olması gerekir. Aksi taktirde yer kaplayan gereksiz eşyalar ile birlikte ihtiyaçları karşılayamayan bir mekan haline gelecektir. Mobilyaların boyutları da bu durumu destekler yönde olmalı. Gereksiz ebatlardan uzak durulmalı. Arkası ve kolları geniş bir kanepe, ihtiyaç fazlası uzunlukta olan bir masa stüdyo daire için fazlalık olacaktır.

stüdyo-daireler-için-dekorasyon-fikirleri-1

Stüdyo daire mobilyalarında koltuk ve kanepelerin önemi büyük. Kanepelerin yatak olabilenleri ve koltukların da içlerinde eşya koymak için haznesi olanlar tercih edilir ise mekandan tasarruf yapılmış olur. Aynı zamanda koltuk ve kanepelerde genişlikler dikkate alınmalı. Estetik adına kullanılan detaylar stüdyo daireler için ideal olmayacaktır. Stüdyo daireler için önerilebilecek en iyi oturma mobilyaları köşe takımlarıdır.

Evin normalde çok işlevsel olmayan bir köşesine köşe takımı yerleştirerek ölü bir alanı yaşam alanınıza kazandırabilirsiniz. Orta sehpa kullanmak istiyorsanız onun için de fonksiyonel olabilecek alternatifleri kullanabilirsiniz. Mesela bir orta sehpa yemek masası haline dönüşebilir. Zaten bir kişilik bir evde aynı anda ikisi de kullanılmayacağından bu durum probleme yol açmayacaktır.

Stüdyo daireler dekore edilirken kişisel özellikler de önem kazanır. Kişinin günlük yaşantısı evde çalışmayı gerektiriyorsa bu dekorasyona doğrudan etki edecek bir durumdur. Daire içerisinde verimli çalışma alanları oluşturmak için aydınlatma problemi olmayan belirli bir bölüm seçerek gerekli olacak çalışma mobilyaları o bölüme yerleştirilir. Mutfak dolaplarını da stüdyo daire mobilyaları arasına dahil edebiliriz. Bu açıdan onların da özenle seçilmiş olmaları gerekiyor. Alanların en iyi şekilde değerlendirilmesi ile dairenin diğer kısmına daha çok alan ayrılabilir.