Dresuar Modelleri

admin 28 Temmuz 2013 5

Dresuar aslı dressoir olan Fransızca bie kelime olup Türkçe’ye geçen bir mobilya türüdür. Uzun ayaklı genellikle gösterişli zarif ve çekmeceli olan bu mobilya ilk kullanım olarak sofra takımlarını koymak için üretilmiştir. Özellikle hol, antre, oturma odası ve yatak odalarında değerlendirilen modern dresuar modelleri gösterişli olduğu kadar kullanışlı olmasıyla da yaygın kullanılan bir aksesuardır. Asıl olarak salonlarda yemek takımları ile birlikte kullanılır.

Dresuar tek başına kullanıldığında bir şey ifade etmeyebilir. Dresuarlarla birlikte kullanacağınız aksesuarların mobilyanın bütünlüğü ile ilgili büyük önemi vardır. Dekorasyona ekleyeceğimiz küçük bir obje; çiçek, vazo gibi detaylar ile kombinasyonunuzu tamamlamanız mümkün. Ayrıca dresuarınızın üzerine dekoratif tepsiler ve içlerine küme küme sevdiğiniz objeleri örneğin mum veya parfüm şişeleri gibi koyarak farklı ve romantik bir etki oluşturabilirsiniz.

Dresuar modelleri seçerken dikkat etmeniz gereken dekorasyonunuza uyum sağlaması ve kullanışlı olmasıdır. Eskitme malzemelerden ; ayna, cam, desenli kaplamalar, metal,her türlü ahşap ve ferforjeden yapılabiliyor. Evinizin dizaynına uygun olarak tercih edeceğiniz dresuarınızın farklı malzemelerden yapılıyor oluşu onu ön plana çıkaracaktır. Örneğin ahşap üzeri gümüş varaklı bir dresuar üzerinde tercih edeceğiniz bir duvar aynası evinize bambaşka bir hava katacaktır. Kendinden aynalı olabileceği gibi siz ayrıca ayna tercih ederek ayrıca mekanda derinlik ve ferahlık hissi de verebilirsiniz. Ayrıca dresuar üzerine asacağınız bir tablo yada aile bireylerine ait hoş anların resmedildiği fotoğraf çerçeveleri evinize sıcak ve samimi bir hava katacaktır.

5 Yorum »

 1. erkan 30 Temmuz 2013 at 10:53 - Yanıtla

  resimdeki dresuar modelleri gerçekten çok şık, klasik mobilya pahalıdır heralde

 2. islam biçer 01 Ağustos 2013 at 17:06 - Yanıtla

  klasik dresuar çok pahalı olmasına rağmen almam gerek gerçekten çok güzel

 3. ayten 02 Ağustos 2013 at 17:44 - Yanıtla

  tasarım olarak gerçekten şahane modeller kapı girişinde güzel bi dekorasyon yapılabilir.

 4. Aylince 16 Ağustos 2013 at 19:48 - Yanıtla

  resimdeki osmanlı dresuar modeli çok stil olmuş bence. Ceviz renk olanı çok beğenmedim.

 5. Leyla 31 Ağustos 2013 at 16:14 - Yanıtla

  beyaz dresuar modeli dışındakiler hiç hoşuma gitmedi. Ama beyaz jozefin güzel olmuş. Yapanın eline koluna sağlık. İnsanlar bunları almak için İtalya’ya gidiyorlardı. Artık çok şükür en iyi mobilya Türkiye’de üretiliyor.

YORUM YAPABİLİRSİNİZ. »