Genç Odası

admin 04 Ekim 2013 10

12 yaşından 18 yaşına kadar pek çok çocuk için genç odaları tasarlanmaktadır. Bu odaların hem yaşa hem de cinsiyete göre farklı özellikleri bulunmaktadır. Genellikle kız çocuklarının odaları pembe, kırmızı, sarı, turuncu ve beyaz gibi daha canlı ve açık renklerken erkek çocuklarının odaları ise siyah, gri, mavi, yeşil, lacivert gibi daha koyu tonlarda olan mobilyalar ve yatak örtüleri ile tasarlanmaktadır. Küçük çocukların odalarına genellikle hayvan figürlerinin ya da çizgi film karakterlerinin olduğu dolaplar yerleştirilmektedir. Kız çocukları genellikle Sindy, Barbie gibi karakterlerin genç odasında bulunmasından keyif almaktadır. Kız çocukların çok beğendiği karakterleri tasarlayan pek çok firma genç odası tasarımında tercih edilmektedir.

Genç odası sadece kız çocukların değil erkek çocukların da sevdikleri karakterleri yansıtmaktadır. Genellikle Ben Ten karakteri 12-13 yaşında olan çocukların hala sevdikleri karakterlerdendir. Bu çizgi film karakterinin figürlerinin genç odası mobilyalarına yansıtılması söz konusu modelleri son derece tercih edilir kılmaktadır. Yaşı daha büyük olan kız ve erkek çocukları genellikle daha sade olan modelleri tercih etmektedir. Sade modeller dikkat dağıtmadığı için pek çok gencin kullanımına uygundur. Sadece mobilya değil aynı zamanda mekân tasarlayan firmalar arasında seçim yapmanız son derece önemlidir. Mekân tasarımı bir odanın son derece şık ve konforlu olmasını sağlayacaktır. Dolayısıyla genç odası tasarlanırken de hem şıklığı hem konforu hem de uyumu düşünen bir firma ile çalışılması gerekmektedir.

Yıllardır mobilya sektöründe faaliyet gösteren firmamız için önemli olan yüzde yüz müşteri memnuniyetinin sağlanmasıdır. Dolayısıyla eğer gerçekten de genç odası konusunda profesyonel destek almak istiyorsanız kaliteli bir firma ile çalışmalısınız. Odanın dikkati dağıtmayacak şekilde son derece şık olması gerekmektedir. Bu şekilde genç odası içinde yaşayan gencin odada sürekli bulunmak istemesini sağlayacak, ders çalışması daha verimli olacaktır. Aynı zamanda odanın tasarımının uyumu dışarıdan da son derece olumlu bir izlenim bırakacaktır.

10 Yorum »

 1. leman 06 Ekim 2013 at 21:32 - Yanıtla

  genç odası takımları yakında kişiye özel tasarlanmaya başlayacak gibi 🙂 o kadar farklı ve konforlu tasarımlar var ki kızımla seçim yapmakta zorlanıyoruz. yukarıdaki genç odası modelleri çok güzel ama.

 2. münire 07 Ekim 2013 at 10:49 - Yanıtla

  genç odası takımlarında tasarımlar harika. ben daha çok renk karmaşasının oldugu odalardan çok beyaz ağırlıklı genç odası takımlarını seviyorum. daha huzurlu geliyor bana.

 3. Şeyda Askon 08 Ekim 2013 at 22:30 - Yanıtla

  Genç odası mobilyaları da artık klasik ağırlıklı olmaya başladı.

 4. Mehmet 09 Ekim 2013 at 11:17 - Yanıtla

  GENÇLER ODALARINDA ARTIK GEREKSİZ EŞYA İSTEMİYOR . ONLAR İÇİN ZATEN GENÇ ODASI TAKIMINDA BİLGİSAYAR MASASININ KULLANIŞLI OLMASI YETERLİ OLUYOR.

 5. ebru yeşil 12 Ekim 2013 at 18:33 - Yanıtla

  genç odaları için sadece mobilyalar değil aksesuarlar da çok önemli. aksesuarlar genç odalarında canlılığı ve hareketliliği daha iyi yansıtıyor

 6. Perihan 12 Ekim 2013 at 19:37 - Yanıtla

  Genç odası takımı seçerken gençlerin iç dünyasını iyi analiz etmek lazım.

 7. kübra 14 Ekim 2013 at 14:24 - Yanıtla

  genç odası takımlarında bilgisayar masalarını çok kaba yapıyorlar. o yüzden de çok alan kaplıyor.

 8. Burcu KAYA 17 Ekim 2013 at 12:11 - Yanıtla

  Genç odası takımı alırken gençlerin fikirlerini almakta fayda var. Çünkü gençler daha çok kendi istedikleri oda tasarımları yapıyorlar.

 9. şermin 21 Ekim 2013 at 11:21 - Yanıtla

  genç odası almayı düşüyoruz ama o kadar fazla genç odası takımları var ki seçim yapmak çok zor.

 10. esma 23 Ekim 2013 at 16:17 - Yanıtla

  bizim zamanımızda böyle güzel genç odaları yoktu. şimdiki gençler çok şanslı 🙂

YORUM YAPABİLİRSİNİZ. »