Avangarde Koltuk Takımı Modelleri

Dekorasyonda kullanılan stiller günümüze uyarlandıkça farklılıkları ve diğer stillerden etkilenmeyi sürdürüyor. Avangarde, öncesinde ağır renkler ve ağır mobilyalar ile kullanılırken, artık tasarımlar dışında özenli ve şık gerçekte ise hafif ve daha spor tasarımları barındırıyor.

avangarde-koltuk-takimlari-2

Şık bir görünüme sahip avangarde mobilyanın evinize uygunluğunu anlamak için mutlaka ölçülerden haberdar olmalısınız. Normalde tarzın kullanıldığı avangarde koltuk takımı modellerinde genişlik ve gösteriş ön planda. Ancak değişen zaman, bu stilin de daha küçük alanlarda hayatımıza girebilmesi için farklı yorumları sunuyor. Avangarde tarz aslında sadece bir mobilya seçiminde uygulanacak bir tarz değil. Evinizin bütününde uygulayacağınız dizaynı etkileyecek bir tarz. Avangarde stilde alacağınız mobilyalara uyum gösterecek diğer mobilya seçimleri yapmalısınız. Evinizde bir uyum ve bütünlük olması açısından,  bu tarzı evinizin genelinde uygulamaya geçirmeniz iyi bir fikir olacaktır.

avangarde-koltuk-takimlari-3

Benzer tarz ve mobilyaların kullanılması da kurtarıcı olabilir. Eğer eviniz küçük veya bu mobilyaları kullanacağınız alan dar ise alım yaparken dikkatli olmakta fayda var. Tarzın temelinde altın sarısı ve tonları, uzun masalar ve gösterişli devasa mobilyalar hakimse de günümüz yorumlamaları dar alanlar için açık renkleri ve daha küçük boyutlarda koltuk takımlarını sunuyor. Bu uygulama hem istediğiniz tarzı elde etmeniz hem de evinizin boyutlarına uygun mobilyalar tercih etmeniz açısından önemli bir nokta.  Avangarde koltuk takımları klasik tarzı gösterişli bir biçimde sunmanızı sağlayacağından kullanacağınız aksesuar ve süslemeler de buna uygun olmalı.

Yeni yorumlamalarda karşılaşacağınız sportif tasarımlar, açık renklerin kullanımı, romantik dokunuşlar da modern çizgileri bu tarzla birleştiriyor. Bundan faydalanarak alacağınız koltuk takımının modern çizgiler barındırmasından kaçınmamalısınız. Yüksek tavanlı ve oldukça geniş bir eve sahipseniz koyu renkler ve büyük mobilyalar kullanmanız tarzı daha iyi yansıtmanızı sağlayacaktır.