Boğa Burcunun Mobilya Tercihleri

Sahip olduğumuz burçlar karakterlerimizi ve yaşadığımız ortamları fazlası ile etkilemektedir. Güneşin ve diğer gezegenlerin birbirleri ile yaptıkları açılar yaşantımızı ve kişiliğimizi etkilemekte, verdiğimiz kararlar konusunda etkili olmaktadır. Yaşadığımız ev ortamında yaptığımız mobilya seçimleri konusunda da burçlarımızın bizlere verdiği karakterlerin oldukça fazla etkisi vardır.

Toprak grubu burçlarından olan boğa burçları, yaşadıkları ortamda her şeyin yerli yerinde olmasına ve düzenli olması konusuna fazlası ile dikkat ederler. Bu nedenle evlerinde depolama alanları oluşturarak istedikleri düzene kolaylıkla sahip olabilirler.

Gezegeni Venüs olan boğa burcu insanları dünyevi zevklere oldukça düşkün olması ile bilinir. Bu nedenle yaşadıkları ortamın beş duyu ile algılanabilecek kadar güzel olması onlar için oldukça önemlidir. Güzel olan şeylere karşı ilgisiz kalamayan boğa burcu mobilya tercihi yaparken de bu özelliğini kullanılır. Gözüne güzel görünen ve hoşuna giden mobilyaları yaşadığı ortamda kullanmak üzere tercih etmeye çalışır.

Boğa burcu insanları toprak elementine bağlı bir burç grubu olduğu için geleneğe ve eskilere aşırı derecede bağlıdır. Bu nedenle boğa burcu mobilya tercihi konusunda fazla yenilikçi olmadan, klasik güzelliğe bağlı mobilyaları tercih ederler.

Boğa burçları yaşadıkları ortamda ise yaşamlarında egemen olan toprak elementinin renklerini kullanmayı tercih ederler. Kahverengi ve tonlarının egemen olduğu boğa burcunun yaşam alanlarında lüks ve rahat mobilyaları tercih ederler. Boğa burçları mekanlarında toprak tonlarının yanı sıra gökyüzünün rengi olan mavi ve tonlarını da tercih edebilirler. Özellikle yatak odalarında mavi rengini ve tonlarını kullanarak daha huzurlu bir ortam yaratabilirler.

Boğa burçları için yaşadıkları evde önem verdikleri en önemli iki yer salon ve yatak odasıdır. Bu nedenle bu ortamlarda seçtikleri mobilyalar hem rahat ve huzurlu bir hava verebilecek hem de ince detaylarla güzelliği ortaya çıkan mobilyalardır.

Sanata oldukça düşkün olan bu toprak elementine sahip olan burç grubu, evinde beğendiği sanatsal objeleri birbirleri ile uyum içerisinde sergilemekten keyif alır.