Şık Ev Dekorasyonu İçin Tavsiyeler

Ev dekorasyonu farklı birçok boyutta değerlendirilebilecek unsurlara sahip. Çünkü ev dekorasyonunda dikkat etmeniz gereken püf noktalar da evin tarzı ve kullanacağınız mobilyalardan geçiyor. Güvenli ve şık bir ev dekorasyonunda öne çıkan noktalar bütünlük ve renklerin uyumu olarak göze çarpıyor. Evinizi dekore ederken uyumu sağlamak adına eviniz için bir tarz belirleyebilir, o tarza ait fikirlerden yola çıkarak düzenlemeler yapabilirsiniz.

Ev dekorasyonu sanıldığının aksine zor ve sıkıcı olmaktan uzak olabilir. Bunu sağlamak için öncelikle zaman çizelgenizi doğru oluşturmanız gerekiyor. Son dakika ve acele kararlar size mutluluk vermekten uzak dizaynları meydana çıkartabilir.

Farklı dekorasyon örnekleri de sizi aldatmamalı. Her evin oluşturacağı hava ve görünüm farklı olduğundan her tarzın bütünüyle farklı evlere uygulanması da olanaksızdır. Aynı mobilyaları almak aynı tarzı oluşturmak için yeterli değildir. Ev dekorasyonu aşamasında mobilya alırken evinizin ve odalarınızın ebatlarına dikkat etmelisin. Çok beğendiğiniz mobilyalar evinize uygun olmayan boyutlarda üretilmişse bir kez daha düşünmenizi tavsiye ederiz.

şık-ev-dekorasyonu-3

Aynı şekilde mobilya seçimi ev dekorasyonunda aslında ilk adımdır. Evin boyasını ve duvar kağıtlarını seçmeden önce alacağınız mobilyaları belirlemeniz, hiç değilse alacağınız mobilyaların tarzı hakkında fikir sahibi olmanız gerekiyor. Mobilyalarınızın ve evinizin bütünlük içerisinde olmasını istiyorsanız mobilyalarınıza uygun duvar kağıtları ve boyama işlemi yaptırmalısınız.

Mobilyalarınızı henüz belirlemediyseniz duvar boyası seçiminde açık renk tonlara yönelmeniz faydalı olabilir. Belirlenmemiş seçimler için her zaman genel tercihleri ve açık tonları kullanın.

sample luxury classic sofa design pictures

Ev dekorasyonunda boyama ve duvar kaplama oldukça önemli olmasına rağmen mobilyalar ile uyum söz konusu değilse eviniz hoş bir görünümden uzaklaşabilir.

Ev dekorasyonunda pencere ve kapıların konumuna göre mobilya yerleştirilmesi de oldukça önemlidir. Mobilyalarınızı doğru yere yerleştirdiğinizde daha ferah ve huzur veren bir ortama sahip olabilirsiniz.

Ev dekorasyonunda farklılık içinse klasik mobilyalar yerine country, modern, bohem gibi tarzlarda mobilyalar tercih etmeniz aradığınız farklılığa ulaşmanızda yardımcı olacaktır.