Country Yatak Odası Takımları

Yatak odaları evler için en rahat ve en dinlendirici olması gereken bölümlerdir. Bu alanda olabildiğince rahat ve huzurlu olmak hedef olarak belirlenmektedir. Rahat, huzurlu ve sakin bir uyku için öncelikle fazla eşyadan kaçınılmalıdır. Oda içerisinde ne kadar çok detay bulunursa dinlenme süreci bir o kadar etkisini yitirebilmektedir. Bu da uyku sonrasında yaşanacak olan günü oldukça etkileyebilmektedir.

country-yatak-odası-modelleri

Country yatak odası takımları sakin ve gereksiz eşyalar bulunmayan bir bölüm döşemek isteyenler için en uygun seçeneklerden bir tanesidir. Çok fazla mobilya ya da aksesuar kullanılmayan bu tarzdaki takımlarla istenilen sadeliği ve doğallığı yalamak mümkün kılınmaktadır. Bu sayede kullanıcılar arzu ettikleri görünüme ve ambiyansa rahatça kavuşabilmektedirler.

country-yatak-odası-takımları

Mobilyalarda genel olarak ahşap kullanılan Country yatak odası tasarımlarında odunun doğadan gelen dinlendirici etkisi ve barındırdığı tahta kokusu da dikkatle düşünülmüş olan detaylardandır. Yatak örtüsü ve perdelerde minik çiçek desenleri ya da ince oya işlemesine benzeyen motifler kullanılmaktadır. Bunlardan bir tanesi sade renklerde seçildiğinde diğeri hareketli desenlerden seçilerek odanın dengesi korunmaktadır.

country-yatak-odası-tasarımları

Country yatak odası modellerinde kullanılan mobilyaların ham maddesi ağaç olduğundan genellikle olduğu renkte kullanılmaktadır. Arzu edilirse farklı renklere de boyanabilen takımların en çok kullanılan renkleri beyaz ve krem olarak belirlenmektedir. Bunların yanı sıra odanın zemin döşemesi de büyük önem taşır. Konsepti bozmamak adına mobilyaların dokusuna ve rengine uygun olan ahşap parkeler seçilmelidir. Bu şekilde hem odadaki havanın bütünlüğü korunmuş hem de daha dinlendirici olması sağlanabilecektir.

country-yatak-odası-fiyatları

Çok fazla aksesuar kullanılmayan Country oda takımları, ana mobilya olan yatak, minimal bir kıyafet dolabı, bir komodin ve bir de makyaj masasından oluşan setler halinde hazırlanmaktadırlar. Genel olarak büyük boyutlarda tasarlanmış olsalar da odanın büyüklük ve şekline göre üzerlerinde ufak değişiklikler yapılabilecek şekilde dizayn edilmektedirler. Bu sayede her kullanıcı istediği ebatlarda ürüne ulaşabilecek ve yatak odasını istediği yönde kişiselleştirebilecektir.