Dresuar Modelleri

Dresuar aslı dressoir olan Fransızca bie kelime olup Türkçe’ye geçen bir mobilya türüdür. Uzun ayaklı genellikle gösterişli zarif ve çekmeceli olan bu mobilya ilk kullanım olarak sofra takımlarını koymak için üretilmiştir. Özellikle hol, antre, oturma odası ve yatak odalarında değerlendirilen modern dresuar modelleri gösterişli olduğu kadar kullanışlı olmasıyla da yaygın kullanılan bir aksesuardır. Asıl olarak salonlarda yemek takımları ile birlikte kullanılır.

Dresuar tek başına kullanıldığında bir şey ifade etmeyebilir. Dresuarlarla birlikte kullanacağınız aksesuarların mobilyanın bütünlüğü ile ilgili büyük önemi vardır. Dekorasyona ekleyeceğimiz küçük bir obje; çiçek, vazo gibi detaylar ile kombinasyonunuzu tamamlamanız mümkün. Ayrıca dresuarınızın üzerine dekoratif tepsiler ve içlerine küme küme sevdiğiniz objeleri örneğin mum veya parfüm şişeleri gibi koyarak farklı ve romantik bir etki oluşturabilirsiniz.

Dresuar modelleri seçerken dikkat etmeniz gereken dekorasyonunuza uyum sağlaması ve kullanışlı olmasıdır. Eskitme malzemelerden ; ayna, cam, desenli kaplamalar, metal,her türlü ahşap ve ferforjeden yapılabiliyor. Evinizin dizaynına uygun olarak tercih edeceğiniz dresuarınızın farklı malzemelerden yapılıyor oluşu onu ön plana çıkaracaktır. Örneğin ahşap üzeri gümüş varaklı bir dresuar üzerinde tercih edeceğiniz bir duvar aynası evinize bambaşka bir hava katacaktır. Kendinden aynalı olabileceği gibi siz ayrıca ayna tercih ederek ayrıca mekanda derinlik ve ferahlık hissi de verebilirsiniz. Ayrıca dresuar üzerine asacağınız bir tablo yada aile bireylerine ait hoş anların resmedildiği fotoğraf çerçeveleri evinize sıcak ve samimi bir hava katacaktır.