Duvar Kağıdı Seçiminde Renk Uyumu

Boya kokusundan haz etmeyen ya da boya gibi kalıcı bir malzeme ile duvarlarını kapatmak istemeyen birçok insan, duvar kağıtlarını tercih etmektedir. Bir bakıma duvar kağıtları, boyaya göre daha özgür seçimler sunduğu için de tercih edilir.

Duvar Kağıdı ve Mobilya Uyumu

Birçok insanın en büyük hatası hareketli duvar kağıtları ile hareketli mobilyalar kullanmaktadır. İlk bakışta mekana bir tebdil-i mekan havası veriyor olsa da zamanla bu hareketlilik göz yorar. Bu yüzden düz duvar kağıtlarına hareketli mobilyalar, hareketli daha doğrusu süslü mobilyalara ise daha sade duvar kağıtları kullanmak gerekir.

duvar-kağıdı-dekorasyon-örnekleri

duvar-kağıdı-modelleri-ve-fiyatları

duvar-kağıdı-modelleri-ve-fiyatları-istanbul

duvar-kağıtları-fiyatları

Duvar Kağıdı Modelleri

Klasik tarz evler daha ağır duvar kağıtları kullanırlar ve bu duvar kağıtlarında daha çok Osmanlı ya da İtalyan figürleri vardır. Yalnız bu duvar kağıdı klasik bir mekan içindir ki böyle bir duvar kağıdına modern köşe takımı kullanmak oldukça abes bir durum yaratacaktır. Yani klasik desenlere modern mobilyalar, modern mobilyalara ise klasik ve ağır duvar kağıtları kullanılmamalıdır.

Neticede, tüm bu uyarıları dikkate alarak bir yaşam alanı oluşturduğunuzda sonuçlarından oldukça memnun kalacağınıza eminiz.