Ekonomik İç Dekorasyon Önerileri

Her açıdan daha uygun ve ekonomik bir dekorasyon yapmak istiyorsanız öncelikle dekorasyonunuzda ihtiyacınız olan tasarımlara ağırlık vermelisiniz. 

Çok sayıda mobilya kullanımından mümkün olduğunca kaçınmalısınız. Dekorasyonunuzda minimalist yaklaşımları benimsemeye özen göstermenizde fayda vardır. Sade ve yalın olan bir dekorasyon tarzını benimseyerek çok daha başarılı ve ekonomik bir dekorasyon ortaya koyabilirsiniz. Bu dekorasyonlar ile yaşam alanlarınızda yer vereceğiniz tasarımlar için gereğinden fazla harcama yapmak zorunda kalmayacaksınız.

Daha az ve ekonomik bir bütçe ile yaşam alanlarınızda istediğiniz dekoru çok daha efektif bir şekilde gerçekleştirebileceksiniz.

Yaşam alanlarınızda yer vereceğiniz dekorasyonlarda rasyonel seçimler ile fonksiyonel tasarımlara yer vererek çok daha şık ve alımlı dekorasyonlar elde edebilirsiniz. Yapacağınız dekorun çok daha dekoratif bir görünüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz.

Koltuk-Döşeme-Fiyatları

Bu dekorasyonlarda yer vereceğiniz tasarımlar ile dekorlarınız hiç olmadığı kadar güzel ve ayrıcalıklı bir yapıya kavuşacaktır. Oturma odalarınızda yapacağınız dekorasyonlarda daha sakin ve dingin renklere yer vererek oturma odanızı çok daha farklı bir yapıya kavuşturabilirsiniz. Bunun için daha uygun fiyata sahip olan boyaları tercih edebilirsiniz.

Yaşama alanlarınızın duvarlarında yer vereceğiniz duvar boyalarında daha açık renkleri kullanarak yaşam alanlarınızı iç açıcı bir noktaya taşıyabilirsiniz.

Koltuk takımlarınızla örtüşen ve sırıtmayan bu renkler ile yaşam alanlarınızı çok daha mükemmel bir hale getirebilirsiniz. Duvar renklerinde özellikle krem, bej ve beyaz tonlarını tercih ederek olağanüstü dekorasyonları çok daha ucuza elde edebilirsiniz. Duvar boyalarında su bazlı olanlar daha uzun ömürlü bir kullanımı beraberinde getirmektedir. Diğer boyalara göre hem daha uygun hem de dayanıklı olan bu tasarımlar ile mükemmel ötesi dekorasyonlara kavuşabilirsiniz.

Parke evinizde en önemli tasarımlar parkedir.

Parke, yer döşemelerinde kullanılan bir kaplama türüdür ve evdeki en görünen yerde yani yerdedir.

marküteri parke bu konuda başarılı bir firma olup parke çeşitleriniz için arayabilirsiniz.

Yaşam alanlarınızda yer vereceğiniz koltuk modellerinde daha fonksiyonel olanları tercih etmenizde fayda vardır.

Bu tasarımlar ile yaşam alanlarınız çok daha renkli bir yapıya kavuşacaktır. Ayrıca açılıp kapanabilen bu koltuk takımları ile çok daha etkili dekorlar oluşturabilirsiniz. Hem oturabileceğiniz hem de yatabileceğiniz bu mobilyalar diğerlerinden çok daha avantajlıdır. Aynı zamanda da diğer koltuk modellerinden çok daha kaliteli ve uygun fiyata sahiptir.

klasik-köşe-koltuk-takımı

Yapacağınız bu dekorasyonlarda daha kullanışlı ve yer tutmayan mobilyaları görmek istiyorsanız mutlaka kanepe tarzındaki modern koltuk tasarımlarını denemelisiniz. Bu tasarımlar her yönden dekorlarınızı çok daha efektif bir hale taşıyacaktır. Koltuk takımı seçimi kadar yer kaplamaları da oldukça önemlidir.

Evlerinizin zemininde kullanacağınız ahşap yer kaplamaları çok daha etkileyici dekorasyonların ortay konulmasını sağlayacaktır.

Ceviz ya da kahverengi renklere sahip olan bu ahşap tasarımlar yaşam alanlarınızın samimi ve sıcak bir yapıya bürünmesine neden olacaktır. Zeminde kullanacağınız ahşap tasarımların bütçenize uygun yapıda olmasına özen göstermelisiniz. Daha kaliteli ve dayanıklı olan zemin kaplama modellerini daha düşük fiyatlara satın alabilirsiniz. Laminat gibi tasarımları yaşam alanlarınızda kullanarak ortaya daha hoş manzaralar çıkarabilirsiniz.

Yaşam alanlarınızda çok daha uygun dekor oluşturmanın yollarından biri de az kullanılmış eşyaları tercih etmektir.

Bu tasarımlar ile yapacağınız dekorasyonu daha ucuza yapabilmeniz mümkündür. Diğer mobilyalara göre daha ucuz olan bu tasarımlar ile yaşam alanlarınızı çok daha çekici kılmanız mümkündür. Ayrıca diğerlerine nazaran gösterişli olan bu tasarımlar ile ihtişamı da evlerinize taşıyabilirsiniz. Bütçenizi daha etkili bir şekilde kullanmanızı sağlayacak olan bu tasarımlar ile yaşam alanlarınızı baştan başa döşeyebilirsiniz.

kose_koltuk_takimi

Mümkün olduğu kadar çok yönlü olan mobilyalar kullanmaya gayret göstermelisiniz. Fonksiyonel ve işlevsel tasarımlara yer vererek çok daha farklı yaşam alanları elde edebilirsiniz. Bu tasarımlara bir kere masraf yaparak uzun yıllar kullanım elde edebilirsiniz. Diğerlerine göre çok daha avantajlı olan bu tasarımlar ile yapacağınız dekorasyonlar çok daha efektif sonuçlar doğuracaktır.

Mobilyalarınızdan maksimum derecede faydalanmaya özen göstermelisiniz.

Mobilyalarınızda daha dayanıklı ve sağlam olanlara yer vererek uzun yıllar faydalanabilirsiniz. Özellikle bu nokta da ahşap tasarımların varlığı yaşam alanlarınıza değer katacaktır. Oldukça farklı bir dekorasyon yapmak istiyorsanız bu tasarımları kullanmanızda fayda vardır.

Chester Koltuk Takımı
Chester Koltuk Takımı

Yaşam alanlarınızda yer vereceğiniz tasarımlarda şık ve gösterişli aydınlatmalara yer vererek ortaya çok daha güzel sonuçlar ortaya koyabilirsiniz. Aydınlatmalarınızda yer vereceğiniz tasarımlarda daha lüks ve şık olanlar içinde avize modellerini kullanabilirsiniz. Oturma odalarınızda kullanacağınız aydınlatma modelleri ile ışıl ışıl bir görünüm elde edebilirsiniz. Aplik ve abajur modelleri de yaşam alanlarınızda yer vereceğiniz alternatiflerdendir.