Gardrobunuzu Düzenli Tutmanın Yolları

Yatak odanızın en büyük yardımcısı ve kurtarıcısı olan gardroplarınızı düzenli ve tertipli bir hale getirerek yatak odanızı çok daha fonksiyonel ve işlevsel bir hale getirebilirsiniz.

Gardrobunuzu daha etkin kullanmanın yollarını öğrenerek eşyalarınızı aramak ve sürekli dağıtmak zorunda kalmayacaksınız. Böylece hem eşyalarınızın nerede olduğunu bileceksiniz hem de herşeyi aradığınızda elinizin altında bulabileceksiniz. Gardrobunuzu yapacağınız düzenleme ile çok daha efektif bir yapıya kavuşturabilirsiniz.

Gardroplarınızın bol çekmeceli ya da rafa sahip olması size büyük avantaj sağlayacaktır. Ahşaptan yapılan ve fonksiyonel olan bu tasarımlar ile dekorlarınız çok daha işlevsel bir hale gelecektir. Eşyalarınız çoksa ve gardrobunuzu yerleştirmekte sorun yaşıyorsanız o zaman mutlaka sizin için sunduğumuz önerileri dikkate almalısınız.

avangarde-yatak-odasi-takimi

Gardrobunuz içinde yapacağınız ayırmalar ile eşyalarınızı çok daha düzenli hale getirebilirsiniz.

Bol raflı ve çekmeceli olan gardroplar, her açıdan işlerinizi kolaylaştıracaktır. Gardrobunuzda yapacağınız planlama ile gardrobunuzda saatlerce eşya aramanın önüne geçebilirsiniz. Özellikle yapacağınız düzenleme de sürekli giydiğiniz kıyafetleri birinci bölümlere, daha sonraki bölümlere ise daha az giydiğiniz eşyalarınızı ve son olarak da üçüncü bölüme saklamak istediğiniz kıyafetleri yerleştirmelisiniz.

Giyilmeyen kıyafetlerinizi tutmamalısınız.

Giyilmeyen kıyafetler, yer açısından ve kullanılmamaları nedeniyle problem oluşturacaktır. Fazla eşyalarınızı saklamanın anlamı olmadığından bu kıyafetlerinizi tutmamalı ve dağıtmaya çalışmalısınız. Bu Eşyalarınız her yönden size zorluk çıkaracaktır. Giyilmeyen kıyafetler, her zaman size dezavantaj oluşturacaktır. Gardrobunuzdan bu eşyaları çıkartarak büyük bir boşluk yaratabilirsiniz.

avangard-yatak-odası-siteler

Bu eşyalar gardrobunuzda fazlalıktan başka bir şey oluşturmayacaktır. Bu kıyafetleri gardrobunuzda tutmamak en akıllıca seçimdir. Ya da en azından gardrobunuzda bir yer oluşturup hepsini oraya koymalı ve zamanı geldiğinde ihtiyaç sahiplerine vermelisiniz.

Eşyalarınızın kullanma durumunuz çok önemlidir.

Gardrobunuzda yapacağınız düzenlemelerde eşyalarınızı kullanma durumunuz oldukça önem arz etmektedir. Kıyafetlerinizde en sık giydiklerinizi üst sıralara yerleştirmelisiniz. Sık giydiğiniz bu kıyafetlere kolay erişebilmenizde size avantaj sağlayacaktır. Hatta gardrobunuz büyükse giyeceğiniz elbiselerinizi mevsimlere göre ayırmak da sizin için akıllıca bir seçim olacaktır. Böylece ihtiyacınız olan bölmeye bakarak aradığınız elbiseye en kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Renkler ve desenlerde oldukça önemlidir.

Renkleri ve desenleri de ayırarak çok güzel sonuçlar elde edebilirsiniz. Hayat kurtarıcı şeylerden biri de gardrobunuzdaki renkleri ve desenleri ayırmanızdır. Kıyafetlerinizi renklerine ve desenlerine göre sıralarsanız, ne giyeceğinizi uzun süre düşünmek zorunda kalmazsınız. Renk tonlarını bir arada tutarsanız aradığınız elbiseyi bulmakta zorluk çekebilirsiniz.

artemis-yatak-odasi1

Renkleri ve desenleri ayırmak size pratik ve hızlı çözümler sunacaktır.

Küçük parçalara sahip olan elbiselerinizi ve aksesuarlarınızı ayrı ayrı yerleştirmenizde fayda vardır.
Bu şekilde bir ayrım yaparak, eşyalarınızı ararken karışıklık yaşamayacaksınız. Eldiven, atkı ve bere gibi eşyalarınız için ayrı bir bölüm açarak eşyalarınızı çok daha tertipli tutabilirsiniz. Bu şekilde bir yaklaşım kafanızın karışmasını da önleyecektir. Mutlaka gardrobunuzda küçük parçalı elbiseleriniz için ayrı bir yer açmalısınız.

Gardrobunuzun temizliği de yaşam alanlarınızın görünümüne etki edecektir.

Gardrobunuzdaki eşyalarınızın yerleşimini yaparken aynı zamanda belirli aralıklarla yapacağınız silme işlemi de gardrobunuzun sürekli olarak temiz ve ferah kalmasına neden olacaktır. Eşyalarınızın daha tertipli ve düzenli kalmasını istiyorsanız mutlaka bu tasarımlara yer vermenizde fayda vardır.

Belinda Yatak Odası
Belinda Yatak Odası

Gardrobunuzun yanında ayakkabılığınızı da daha tertipli bir yapıya kavuşturarak ortaya mükemmel bir sonuç çıkarabilirsiniz. Ayakkabılar farklı bir noktada bulunsalar da gardrobunuzun ayrılmaz bir parçasıdırlar. Çünkü ayakkabınıza uygun şekilde kıyafet seçersiniz. Böylece kıyafetlerinize göre ayakkabı seçmekte zorluk yaşamazsınız.
2