Evinizdeki Mobilyalar Ruh Halinizi Yansıtır

Evimiz bizim günlük en çok vakit geçirdiğimiz ve rahatlama ihtiyacımızı karşılaması gereken yerdir. İş, okul ya da sosyal çevremizle gittiğimiz mekânlarda genelde stresli bir ortamda ya da uyulması gereken kurallar çerçevesinde vaktimizi geçiririz. Buralardan çıkıp evimize geldiğimizde ise sadece kendimizle baş başa kalmak ve rahatlamak isteriz. Bunun için gereken en önemli şart ise evimizin mobilyalarının bizi ve genel ruh halimizi yansıtabilmesidir. Ancak bu şekilde kendimizi rahatlamış hissetmemiz mümkün olacaktır. Diğer türlü evimize yabancı bir şekilde oturmak bizi dışarıda olmaktan çok da farklı hissettirmeyecektir.

giornonotte

Bu nedenlerden dolayı ev mobilyalarının seçiminde daha çok karakter ve genel ruh halimiz etkili olmaktadır. Bu şekilde kendimizi evimizde rahat ve huzurlu hissedebiliriz. Bu yüzden son günlerde dekorasyon alanında da burçlara ve karaktere göre analiz ve seçim de ön plana çıkmaya başlamıştır. Artık profesyonel dekorasyon ekipleri işe koyulmadan önce derin sohbetler ve karakter analizleri yapmaktadır. Çünkü eviniz sizin olduğunu hissettirebilmeli, sizi en iyi şekilde yansıtmalı ve huzurlu günler geçirmenizi sağlayabilmelidir.

Herkesin evini benimseyebilmesi için öncelikle evin mobilyalarıyla bütünleşmesi gerekmektedir. Örneğin günlük hayatında sürekli neşeli, cıvıl cıvıl, enerjik bir ruh hali taşıyan birinin evini tamamen koyu renklerden oluşan mobilyalardan oluştuğunu düşünebiliyor musunuz? Bu hem ev sahibinin huzurlu hissedememesine neden olacak hem de eve gelen misafirleri de etkileyecektir. Herkes tanıdığı birinin evine gitmeden oranın nasıl olacağını hayal edebilir. Çünkü evine gittiği kişiyi az çok tanıyor ve ruh halini biliyordur. Eve gittiğimizde düşündüğümüzden tamamen zıt mobilyalar ve dekorasyonla karşılaşırsak biz de kendimizi orda rahat hissetmeyebiliriz.

Çünkü tanıdığımız kişiyle eşleştiremediğimiz mobilya ve dekorasyon bize yabancılık hissi uyandıracaktır. Bu nedenlerden dolayı yıllardır belki bilinçli belki de bilinçsizce insanlar evlerini karakter ve ruh hallerine göre mobilya seçimleriyle döşemiş ve huzurla evlerinde oturmuşlardır. Daha öncede söylediğimiz gibi artık bunun bilincine varılmış ve profesyonel dekorasyon ekipleri de bu konularda çalışmaya başlamıştır.