İtalyan Tasarımı Mobilyalar

Altın ve gümüş detaylı yataklar, varaklı aynalar ve kendinizi saraylarda hissedeceğiniz bir mobilya sitili var: İtalyan tasarımı mobilyalar…

İtalyan tasarımı mobilyalar, klasik ama bir o kadar da güçlü mobilyalar olarak tanınıyor. Ayrıca sadece klasik mobilyalar olarak tanınmamalıdır İtalyan tasarımı mobilyalar. Özellikle köşe takımlarındaki ve yemek odalarındaki modern dokunuşlarıyla mobilya dünyasında parmak ısırtan İtalyan tasarımları da mevcuttur.

İtalyan tasarımı mobilyalar, genelde bütün olarak anılır; takım olarak çalışılır. Bunun dışında tek olan ürünleri de en az takımları kadar güzel ve özeldir. Değişik ve marjinal çizgisiyle her odaya her eve uyum sağlayan İtalyan tasarım mobilyalar, zarafetin ve şıklığın da adresi…

İtalyan tasarımı mobilyalar, biçimsel olarak dikkat çektiği gibi renk olarak da oldukça çeşitlidir. Özellikle altın, gümüş ve gri- siyah tonlamalı mobilyalar ve bu mobilyaları ile içselleşen biçimlerle sunuluyor bizlere.

Altın rengi ya da gold tasarım mobilyalar, klasik biçimlere daha da yatkın. Bu bakımdan da daha ağır mobilyalar. Biraz Osmanlı tarzını andıran biraz da Akdeniz tarzından etkilenen bu renk İtalyan tasarımı mobilyalar, son yılların en çok tercih edilen tasarımları arasında yer almaktadır.

lagos_koltuk_takimi (2)

Nora-koltuk-takimi-1

Buselik Josephine
Buselik Josephine
Artemis Yatak Odası
Artemis Yatak Odası

sidelya_yemek_odasi_takimi-2

İtalyan tasarımı mobilyaların en çok sevdiği renk, birçok tasarımcının eli titreyerek kullandığı gridir. Gri, aslen soğuk renklerdendir üstelik kombini de zor olan bir renktir. Yalnız doğru tasarım ve doğru şekil ile parmak ısırtacak tasarımlara dönüşür. İşte İtalyan tasarımı mobilyalar da bu biçimlendirmeyi tam olarak gerçekleştiriyor ve deyim yerindeyse her salona cuk oturan tasarımlara imza atıyor. Rengin soğukluğunu kıran ara renklerle de birleşirse gri, hem modern hem de klasik bir tarzda hayranlık uyandıran bir görüntüye imza atıyor.

Siyah da İtalyan tasarımı mobilyaların çok sevdiği renklerden. Siyahın asaleti ve insan zekasının birleştiği bu mobilyalar ile eviniz, saraylara dönüyor. Ayrıca kir göstermeyen siyahlar, evinde temizlik yapmaya çok zamanı olmayan çalışan bayanların da tercihi.

İtalyan tasarımı mobilyalar, dünyaca ünlü tasarımları, ödüllü projeleri Asaortie ile şimdi evinize gelmeye hazırlanıyor. Her eve mutlaka uyum sağlayabilen ve kullanımı da oldukça kolay olan bu mobilyaların sergilendiği Asortie mobilyalarını görmeden evinizi yenilemeye ya da ev döşemeye karar vermeyin.