Josefin – Benç Modelleri

Özellikle son zamanlarda Aşk-ı Memnu ile hayatımıza ve odalarımıza giren josephin ve benç kavramı kullanım açısından oldukça kolay kullanım kolaylığı sunuyor. Josephin zaman zaman josefin diye de geçer ve oturma, dinlenme koltuğu anlamına gelir. Özellikle yatak odalarında kullanılan ve klasik mobilyalarla uyum içinde olan kadife kaplı mürdüm tonları sezonun en göze çarpıcı modellerinden. Kapitone görüntüsü ile oymalı ahşap ayakları olabildiği gibi modern hatlara sahip olanları da çok gözde. Genelde evlerinde evlerinde özel tasarım taşıyan isimlerin tercihi olan josefin ve benç yatak odalarının yeni ilhamı. Hemen her markanın artık üzerinde çalıştığı bu mobilyalar özellikle evinde yenilik arayanların son tercihlerinden biri.

Modern hatlara sahip bir yatak odasında kullanacağınız zıt renkli yine modern tasarımlı bir benç ya da josefin modelleri ile farklılık yaratabilirsiniz. Klasik bir odaya sahipseniz odanıza hakim olan tonlara yakın fakat farklı bir kumaşla kaplanmış bir josefin odanıza prestij katacak en önemli detaydır. Ahşap oymalı ayakları ve kapitone döşeme tarzıyla kadife kaplama asil bir benç ise tuvalet masanızın önünde ya da yatağınızın ayağında çok şık duracaktır. Özellikle yeni evlenen çiftlerin tercihi olan Bihter Ziyagil modelleri ise en çok aranılan modellerden birisi. Dizilerin moda ve dekorasyon alanında bizi etkilemeye devam etmesi bu sebeplerden dolayı kaçınılmaz görünse de evimize ve bze yeni soluklar getiridiği de tartışılmaz bir gerçek. Özellikle İtalyan markaların tasarımlarında yer alan benç ve josefinler Fransız havası taşıyan modellerle vitrinleri süslüyor ve evleri süslemeye başladı bile.

Josefin ve benç koltuk kullanımı eskiden olduğu gibi artık sadece yatak odalarında kullanılmıyor. Antre ve salonlarda da bu mobilyaları görmek mümkün. Seçkin tasarımları tercih eden evlerde özellikle kullanılan josefin ve bençler evin giriş kapısının yanında dinlenme amaçlı kullanılıyor. Ayrıca salon tasarımlarına da eşlik eden bençler yemek odası takımları ile de kombin edildiğinde çok hoş bir görünüm sağlıyor. Siz de eviniz de yenilik arayanlardansanız mutlaka benç ve josefin modellerine bakmalısınız.