Koltuk Döşeme Çeşitleri

Oturma odalarınızı daha kişisel bir hale getirmek istiyorsanız, koltuk takımlarınızda döşemelikler kullanmalısınız.

Oturma odalarınızın mobilya tasarımlarına uygun yapıda seçeceğiniz döşemelikler ile yaşam alanlarınızı daha farklı bir dekorasyona kavuşturabilirsiniz. Seçeceğiniz mobilya tasarımları oturma odalarınızı elbette etkilemektedir fakat yaşam alanlarınızın tarzını ya da karakterini bu döşemelikler ile daha fazla belirgin hale getirebilirsiniz. Dekorasyonlarınızda kullanacağınız renkler ve zevkler elbette dekorlarınızı etkileyecektir. Oturma odalarınızın koltuk takımlarında yer vereceğiniz bu döşemeler ile oturma odalarınızı çok daha güzel bir yere dönüştürebileceksiniz.

Koltuk-Döşeme

Oturma odalarınızın dekorasyonunu çok küçük rötuşlar yaparak kendinize özel bir yere dönüştürebilirsiniz.

Oturma odalarınızın dekorasyonunda koltuk takımları üzerinde kullanacağınız bu döşemelikler ile fark yaratabilirsiniz. Döşemelikler koltuk larınızda daha rahat etmenizi sağlayacağı gibi aynı zamanda da farklı renk ve yapılarıyla da oturma odalarınıza zenginlik katacaklardır.

Döşemelik tasarımlar oturma odalarınızın dekorunda önemli bir yere sahiptir.

Tarzınıza uygun gelmeyen koltuk takımlarınızı bu döşemelikler ile daha verimli hale getirebilirsiniz. Demode olan ve beğenmediğiniz bir koltuk takımınız varsa bu döşemelikler ile koltuk takımlarınızı evlerinizin en gösterişli mobilyası haline getirebilirsiniz.
Koltuk takımlarınızın desenlerinde ve kumaşında tercih edeceğiniz renklerde oldukça önem arz etmektedir.

Döşemelik koltuk takımlarınızda kullanacağınız modellerde zevklerinizi de göz önünde bulundurmalısınız. Modern koltuk takımları ile birlikte kullanacağınız perde ve halı modelleri oldukça güzel sonuçlar ortaya koymanızı sağlayacaktır. Oturma odanızın boyutuna uygun büyüklükte seçeceğiniz koltuklarınızı tamamlayan bu döşemelikler ile bambaşka bir dekora imza atmanız mümkündür.

Koltuk-Döşeme-Fiyatları

Döşemelik modellerinde tercih edeceğiniz renklerde farklı renklere ağırlık vererek daha etkili sonuçlar ortaya çıkarabilirsiniz. Fakat bu üç rengin gözünüzü yormayan niteliklerde olmasına dikkat etmelisiniz. Koltuğunuzun üzerine yerleştireceğiniz bu döşemelik modellerinde farklı türde renkler kullanarak daha çekici ve zengin bir dekor ortaya çıkarabilirsiniz.

Deri tasarımlı döşemeler özellikle deri koltuk takımlarının vazgeçilmezi konumundadır.

En güzel dekorların oluşmasını sağlayan bu tasarımlar ile dekorlarınız çok daha farklı ve etkileyici bir görünüme kavuşacaktır. Deri koltuk takımlarının yanı sıra modern ya da klasik koltuk takımları ile beraber kullanacağınız döşemelik modelleri de harikulade sonuçlar ortaya koyacaktır.

Farklı kumaşlar ile kullanabileceğiniz döşemelikler ile dekorlarınızı daha farklı ve gösterişli hale getirebilirsiniz. Örneğin; klasik koltuk takımınızın üzerinde kullanacağınız kadife döşemelikler ile eşsiz bir görünüm ortaya çıkarabilirsiniz. Ayrıca modern ve klasik tarzda yapacağınız kombinasyon ile de dekorlarınızı çok daha farklı kılabilirsiniz.

2

Klasik koltuk takımınıza birlikte kullanacağınız döşemelikler üzerinde modern çizgileri kullanarak ortaya daha farklı dekorasyonlar çıkartabilirsiniz.

Çiçekli ve yapraklı döşemelik kumaşlar ile klasik tarzdaki koltukların ağır görünümünü biraz olsun hafifletebilirsiniz. Çiçekli tasarımlar oldukça hoş bir görünüm ortaya koyarak, klasiğin kasvetli havasına yeni bir boyut kazandıracaktır. Farklı ve daha canlı döşemelik kumaşlar ile oturma odası dekorasyonlarınızı zengin gösterebilirsiniz.