Yatak Odası Dekorasyonunda Sonbahar Etkisi

Yatak odalarında sonbahar döneminin etkisini yaşatarak ortaya daha açık ve net sonuçlar koyabilirsiniz.

Sonbahar yatak odası takılarında kullanacağınız renklerde özellikle sarı ve tonları kullanarak ortaya harikulade sonuçlar çıkarabilirsiniz. Sonbahar yatak odası dekorasyonunda özellikle kullanılan yatak modelleri olarak daha ortopedik ve ergonomik olan tasarımlara ağırlık vermelisiniz. Yatak başlığına sahip olan yatak modelleri daha ihtişamlı ve görkemli bir dekorun ortay çıkmasını da sağlayacaktır. Yatak modellerinde rahat ve yumuşak olan tasarımlar konforu daha fazla yaşamanıza izin verecektir. Duvar renkleri ile yatak odası takımlarının birbiri ile uyumlu ve dengeli olmasına her açıdan dikkat etmelisiniz. Seçeceğiniz yatak odası modellerinde hem dekoratif hem de kullanışlı olan tasarımlara özen göstermelisiniz.

sonbahar-yatak-odasi-dekorasyonu-sari-abajurlar-desenli-hali-750x624

Sonbaharın gelmesi yatak odalarına yapacağınız dekora da etki edecektir.

Renklerin yanında sonbahar mevsimini yansıtacak ögelere ve unsurlara da yatak odanızda yer vermelisiniz. Yatak odası takımında kullanacağınız gardrop, komodin ve şifoniyer modellerinde daha küçük boyutlu olanlara yer vererek daha etkili yatak odası dekorasyonu elde edebilirsiniz.

Gardrop modelinin çok fonksiyonlu ve işlevsel olması her yönden size avantaj sağlayacak ve işlerinizi kolaylaştıracaktır.

Raflarının ve çekmecelerinin bol miktarda olmasına özen göstermelisiniz. Ahşap olan yatak odası takımları, diğerlerine nazaran daha uzun ömürlüdür. Bu açıdan kullanım kolaylığı sağlayacaktır. Sürgülü olan bu dolaplar her yönden size avantaj sağlayacaktır. Rahat açılıp kapanabilen bu dolap modelleri ile dekorlarınızı çok daha etkileyici ve büyüleyici kılabilirsiniz. Sonbaharın ahengine yakışır renkte ve özellikteki yatak odası takımları ile yaşam alanlarınızı daha yüksek standartlara taşıyabilirsiniz.

Yatak odanızda kullanacağınız renkler ile sonbahar yorgunluğunu üzerinizden atabileceksiniz.

Yatak odası takımınızda yatağınızın üzerinde kullanacağınız yatak örtüleri renklerinde de daha açık pastel renkleri kullanmanızda fayda vardır. Bu örtüler yatağınızın daha zengin görünmesine etki edecektir. Bu yatak örtüleri yatağınızın daha farklı bir boyuta taşınmasını sağlayacaktır. Sonbaharı yansıtan sarı, turuncu, açık kahverengi tonlarını kullanarak ortaya daha hoş manzaralar çıkarabilirsiniz.

avangard-yatak-odası-inegöl

Sonbahar yatak odası takımlarında kullanacağınız aksesuarlarda yatak odanızın çok daha harika görünmesine neden olacaktır.

Yatak odanızda yer vereceğiniz aksesuar modelleri arasında aydınlatmadan şifoniyer modellerine kadar olan tasarımlara özen göstermelisiniz. Sonbaharın o kasvetli havasını dağıtacak olan anlı ve hareketli tasarımlara yer vererek muhteşem sonuçlar elde edebilirsiniz. Kişisel beğenilerinizi ve zevklerinizi yansıtan tasarımlara yer vermeniz oldukça önemlidir.

Daha sıcak renklere ağırlık vermelisiniz.

Yatak odalarınızda yer vereceğiniz sıcak ve samimi desenli renkler ile sonbaharın daha güzel geçmesini sağlayabilirsiniz. Sonbahar dekorasyonunda kullanacağınız desenler ve renkler ile harikulade bir yatak odası görünümü elde edebilirsiniz. Pastel tonlarında kullanacağınız nevresim takımı bile sonbahar yatak odası dekorunuzu farklı bir görünüm kazandıracaktır. Sonbahar yatak odası dekorasyonunuzda mümkün olduğu kadar canlı renklere ağırlık vermelisiniz. Koyu renkleri kullanmaktan kaçınmalısınız.

Duvarlarda olumlu ve iz bırakan tasarımlara ağırlık vermelisiniz.

Yatak odanızın duvarlarında tablo ya da resim gibi görsellere yer vererek oldukça hoş sonuçlar elde edebilirsiniz. Bu nesneleri sadece tablo ya da resim olarak düşünmemelisiniz. Bunların arasında sevdiğiniz sanatçının olduğu poster, beğendiğiniz bir sözü de yatak odanızın duvarında kullanabilirsiniz.

avangarde-yatak-odasi-takimi

Gün ışığının da katkısı oldukça önemlidir.

Gün ışığını yatak odanıza getirerek sonbahar yorgunluğunun önüne geçebilirsiniz. Yatağınızdan gün ışığının keyfini alarak uyanırsanız gün içerisinde daha mutlu ve keyifli hissedebilirsiniz. Gün ışığı görecek şekilde bir yatak odası dekoru oluşturarak sonbahar mevsimini daha huzurlu bir şekilde yaşayabilirsiniz.