Makyaj Masalarında Eskiye Dönüş

makyaj-masalarinda-eskiye-donus

Evinizin yaşam çizginiz içerisindeki yolculuğunuzda, sizi yansıtan en güçlü faktör olduğu düşünüldüğünde, doğru mobilya seçimi fazlasıyla önem kazanmaktadır. Gün geçtikçe mobilya sektöründeki değişimler ve dizayn akımlarındaki gelişmeler ile ev mobilyalarındaki tercihler de değişim gösteriyor. Özellikle son yıllardaki eskiye dönüş akımları ile evlerde tercih edilen dekorasyon konseptleri de klasik mobilyalara doğru evriliyor. Kapıdan içeriye girmeyle başlayan ev dekorasyonu içindeki uzun yolculuk salonlarda ve yatak odalarında devam ederken, içerisinde bulunan konsepte göre kimi zaman bizleri 15.yüzyıla doğru sürükleyen Barok mobilyalarla kaplı bir ev dizaynına götürürken, kimi zaman da geçmişin izlerini bugüne taşıyan ve modern mobilyalarla ona eklemelerde bulunulan Eklektik mobilyalarla dolu bir atmosfer doğuruyor.

Belki de yıllar içerisinde ev dekorasyonundaki yeri hiç değişmeyen makyaj masaları, bir dönem eski önemini kaybeder gibi olsa da son dönemlerde artan eskiye dönüş furyası ile tekrar ilgileri üzerine çekmeyi başardı. Özellikle de dönem dizileri ve filmlerinde kendine yer bularak popüler kültürün bir parçası olan makyaj masaları ve aynalı dresuar modelleri lüks mobilya showroomlarını ve modaya uygun ev dizayn etmek isteyenlerin evlerini süslüyor.

Klasik Dönem Aynalı Dresuar Modelleri

Klasik dönemin izlerini taşıyan eşyalara doğru olan yönelimin hızla artmasıyla, altın varaklı dresuarlar ve aynalı dresuar modelleri ile alışılmış makyaj masası imajı şekil değiştirerek yeni bir konsept ortaya koyuyor. Yaşam alanınız içerisindeki bu konsept değişikliği ile özellikle banyo, antre ve yatak odalarında bulunan bu klasik mobilya çeşitleri ile hem misafirleriniz hem de sizin için evinizin konforu artacaktır. Çekmeceli dresuarların makyaj masası olarak kullanılması ile birlikte küçük yaşam alanları içerisinde yaşanan yer sorunun da önüne geçilerek, depolama alanı sorununa çözüm bulunmaktadır. Bu da özellikle kaybolmaya müsait ve kaybolunca can sıkan aksesuarları bir araya toplayarak, arandığı zaman kolay bulunmasını sağlamaktadır.

Eskiye dönüşün ruhunu yansıtan bu makyaj masaları, altın varaklı motifleri ve usta ellerden çıkan işlemeli detayları ile detaycı ruhlara ışık tutmaktadır. Her bir detayında emek saklı bu makyaj masası modelleriyle zamanda yolculuk yapma şansına kavuşmak bir yana, tarzınızı ince detaylarına kadar yansıtabileceksiniz. Moda akımlarının günden güne suyun akışı misali değişkenlik gösterdiği günümüzde, geçmişten bugüne yerini sabit temellerle koruyan makyaj masaları evinizde daima olması gereken mobilyalar arasında bulunuyor.