Klasik Mobilyada Dekorasyon Fikirleri

Modern mobilya tasarımlarının kullanım alanları giderek büyümesi ve yaygınlaşması klasik mobilyaların cazibelerini kaybetmeleri anlamına gelmektedir. Bununla beraber modern mobilya tasarımları ve modern tarzlı ev ve klasik mobilya dekorasyonları minimal hale getirdikçe gösterişli ve büyülü yaşam alanları yaratabilmek isteyenler için doğru adres klasik tarzı seçmektedir.

Modern mobilya ve klasik mobilya dekorasyonda bu alanda temel sorun aslında tarzların ve tasarımların çok daha hızlı gelişmesi ve değişmesidir. Bu sayede bugün trend ve moda olan tasarımlar birkaç sene içerisinde demode olarak nitelendirilmektedir.

burgaz sohbet takımı

Oysa klasik oturma tasarımları, avizeler, masalar ya da klasik bir anlayışla döşenmiş şekilde bulunan salonlar, klişe olmayan şık klasikler kullanıldığı zaman asla modası geçmeyecek ve uzun yıllar yapılacak, hem dayanıklılık konusunda hem de kalite ve sağlamlık açısında yaşam alanlarına dönüşmektedir. Siz de klasik dekorasyonların büyüsüne tutkunsanız, sizler için derlediğimiz klasik tarzlı mobilyalarla döşenmiş harika salonlara da bayılacaksınız.

Klasik Koltuk Tasarımları

Klasik koltuk denildiği zaman ilk akla gelen model Chesterfield koltuklardır gelmektedir. Kapitone dikişleri, kollarıyla aynı boyda yer alan bütünlüklü sırtlıkları ve deri döşemeleriyle beraber tarih boyunca kullanılan ve her zaman kendilerine hayran bırakmışlardır.

Modası asla geçmeyen bu klasik mobilya dekorasyonlar içinde bulunulduğu yaşam alanlarının atmosferini her anlamda değiştirerek seçkin, elit, lüks ve gösterişli bir salon tasarlamak için ideal seçim olmaya devam etmektedir.
Altın renk ve işlemeli işçilik ürünleri klasik mobilya tasarımlarından sık kullanılan göz alıcı tasarım unsurlarını oluşturmaktadır. Bu özel şekilde dizayn edilen ve klasik tarzı tam anlamıyla yansıtmış olan bu salonda da bu öğelerden sıklıkla yararlanılmaktadır.

klasik oturma odası

Klasik Mobilya Seçimi

Tabii ki klasik mobilya dekorasyonu uygularken illa ki koyu renkler tercih edilmemelidir. Klasik tarzlarda açık renk tonları da sıklıkla kullanılmaktadır.

Fakat modern tasarımlı koltukların aksine oturma grupları içeresinde açık renk tasarımlarda ipeksi bir doku yaratmış olan parlak renkler tercih edilmektedir. Bu durum salonlara ışıltılı bir gösteriş katabiliyor. Bir salonu klasik şekilde dekore etmek için elbette yalnızca klasik şekilde bulunan bir koltuk takımı seçmek yetmemektedir.
Klasik tarzın en önemli özelliği yaşam alanları içinde kusursuz bir denge ve bütünlük olmasından kaynaklanır. Bu yüzden de perde ve aydınlatma objelerinin seçimleri oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Koltuklarınızla takım olabilecek kadar son derece uyumlu ve gösterişli avizeler ve perdeler seçerseniz ortaya klasik mobilya dekorasyon ile tasarlan salonlardaki gibi başarılı ve estetik bir yaşam alanı ortaya çıkarabilirsiniz.

altin-varakli-sofra-modelleri