Oturma Odalarında Bireylere Özel yerler Nasıl Tasarlanmalı ?

Salon ve oturma odaları evlerinizin en çok kullanılan bölümlerindendir.

Bu nedenle genelde bu noktalarda kullanılan mobilyaların daha fonksiyonel ve rahat türden mobilyalar olmasına özen göstermelisiniz. Ayrıca yer vereceğiniz tasarımlarda daha çok konfor ve estetik kadar, bireylerin tarzlarını yansıtan vurguları da önemsemelisiniz. Böylece yapacağınız oturma odası dekorasyonlarında her bir birey için özel bir alan yaratarak çok daha güzel sonuçlar elde edebilirsiniz. Evin tüm bireylerinin aynı anda farklı aktivitelerle uğraşmasını sağlayabilirsiniz.

MALTA KÖŞE 8

Oturma odalarınız evlerinizin dekorasyonunda en önemli noktaları oluşturmaktadır.

Bu nedenle yapacağınız dekorasyonlarda özellikle koltuk seçimlerinde çok daha dikkatli ve özenli davranmaya gayret göstermelisiniz. İlk önce salonunuz ya da oturma odalarınızı için büyük yapıdaki mobilyaları kullanmaya gayret etmelisiniz. Daha sonra oturma odanızın dekorunu tamamlayacak olan sehpaya da bunun gibi bütünleyici tasarımlara ağırlık vermelisiniz. Bu tasarımları doğru bir şekilde yaşam alanlarınıza konumlandırdıktan sonra bireylere özel açacağınız bu alanlarda fark yaratabilirsiniz.

Özellikle bu noktaların dekorunda yer vereceğiniz tasarımlarda orantılı ve dengeli bir seçim yaparak harikulade görünümler ortaya çıkarabilirsiniz. Örneğin, salonlarınızda çocuklarınız için bir kitaplık tasarımı kullanarak çocuklarınıza özel bir alan meydana getirebilirsiniz.

Oturma odanızın ya da salonlarınızın kişiliğinizi yansıtmasını istiyorsanız, salonunuzda tarzınızı yansıtacak olan vurgulara yer vermelisiniz.

Tablo ya da biblo kullanımı ile yaşam alanlarınızı daha da güzelleştirebilirsiniz. Ayrıca oturma odanızın temizliği hususuna da dikkat etmenizde fayda vardır. Yapacağınız küçük dokunuşlar ile oturma odalarınızı çok daha farklı bir noktaya taşıyabilirsiniz. Oturma odalarınızda kullanacağınız tasarımlarda özellikle pratik ve işlevsel yönü kuvvetli olanlara ağırlık vermelisiniz. Bu tasarımlar ile oturma odalarınızı farklı kılabilirsiniz.

küçük-çalışma-alanları

Oturma odanızda özel bir çalışama alanı oluşturabilir yarım kalan işlerinizi daha sonra tamamlayabilirsiniz. Özellikle bu noktalarda yer vereceğiniz masa ve sandalye seçimleri ile bu noktaları daha aktif bir şekilde kullanabilirsiniz.
Ayrıca ailenizle yapacağınız sohbetler, partiler ve toplantılar için ayrı bir bölüm oluşturabilir ve bu noktayı o doğrultuda planlayabilirsiniz.

Mobilya seçimlerinde daha hareketli tasarımlara ağırlık vererek çok daha etkili sonuçlar almanız mümkün olacaktır.

Böylece oturma odalarınızda evlerinize gelen misafirlerinizi daha güzel bir şekilde ağırlayabilirsiniz. Rahat ve konforlu olan tasarımlar ile yaşam alanlarınızda fark yaratmanız mümkün olacaktır. Özellikle müzik aleti çalmayı seven biriyseniz oturma odanızda yer vereceğiniz tasarımlarda daha rahat hareket etmenize imkan tanıyacak olanları seçmeye gayret göstermelisiniz. Bu tasarımlar sayesinde oturma odalarınızda daha fazla alana sahip olabilirsiniz. Elbette parti ya da benzeri faaliyetleri evlerinizde yapmayı düşünüyorsanız geniş salonlara sahip olmalısınız.

Salonlarınızda kullanacağınız güzel ve çok yönlü olan tasarımlarla da yaşam alanlarınızı daha farklı ve gösterişli kılabilirsiniz.

Bu tasarımlar hem dekoratif hem de inovatif olmaları dolayısıyla her açıdan yaşam alanlarınızı daha etkin şekilde kullanmanıza imkan tanıyacaktır. Özellikle televizyon izlerken ve otururken koltuk takımlarınızın son derece rahat ve kaliteli olmasına dikkat etmelisiniz.

köşe-koltuk-modelleri-2
Salonlarınızda ya da oturma odalarınızda yer vereceğiniz tasarımlarda çocuklarınız için yer açarak çok daha etkili sonuçlar alabilirsiniz.

Böylece çocuklarınız için geniş oyun alanları oluşturabilirsiniz. Aynı zamanda oturma odanızda televizyonunuzu seyrederken çocuklarınızın da gözünüzün önünden ayrılmadan kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Oturma odanızın rahat bir şekilde temizlenebilmesi için bu noktada kullanacağınız mobilyalar arasında boşluk bırakmaya gayret etmelisiniz. Böylece daha kolay bir şekilde oturma odanızda temizlik yapabileceksiniz.