Yatak Odasında Televizyon Keyfi

Televizyonlar ilk çıktıkları dönemde sadece salonlarda kullanılırken bir süre sonra mutfaklara da girdi. Ondan sonra da yatak odalarında televizyonlara yer vermeye başladık. Televizyon izlemekten günün hiçbir saatinde kopamayanlar ve televizyon izleyerek uykuya dalmaya alışanlar için yatak odalarında televizyonlar vazgeçilmez oldu. Peki yatak odasında televizyonu ne şekilde, nereye yerleştirmeliyiz? Küçük yatak odalarında nasıl televizyon için alan oluşturabiliriz?

yatak-odasında-tv-keyfi

Yatak odasında televizyon kullanmaya karar vermişsek yatağın karşısında televizyon için uygun bir yerleşim oluşturulabilir mi, kontrol etmeliyiz. Eğer uygun bir durum söz konusu değilse yatak odanızın yerleşimini değiştirmeniz ve televizyona uyarlayabilmeniz gerekir. Geniş bir yatak odanız var ve eşyalarınız için yer sıkıntısı çekmiyor iseniz odanıza uygun bir televizyon ünitesi tercih edebilirsiniz. Mobilyalarınıza uygun bir ünite mutlaka bulacaksınız. Farklı bir renk tercih etmeniz gerektiğinde ise daha yumuşak, geçiş renklerini tercih etmeniz avantajlı olacaktır. Spesifik bir renk tercih etmeniz durumunda uyumsuzluk ortaya çıkar ve hoş bir sonuç elde edilmez.

yatak-odasında-tv-kullanımı

Ünite tercihinde bulunacağınız zaman büyük bir ünite tercih etmemelisiniz. Bu odanızın konseptine uyum sağlamayabilir. Daha küçük ve basit bir ünite kullanmalısınız. Yatak odasında televizyon için ünite kullanacak kadar yeriniz yok ise mobilyalarınızdaki rafları gözden geçirin. Televizyon yerleşimi için uygun bir bölmenizin ya da rafınızın olup olmadığını kontrol edin. Bulamıyorsanız kendiniz bir raf eklemeyi düşünebilirsiniz. Duvardaki boş bir kısma bir raf çaktırmanız yeterli olacaktır.

yatak-odası-televizyon-kullanımı

Yatak odasında televizyon için bir diğer alternatif ise duvara monte etmek olacaktır. Zaten artık televizyonlarda duvar kullanımı için aparat mutlaka yer alıyor. Bu aparatlar sayesinde basit bir uygulama ile yatak odanızı televizyona uygun bir hale getirebilirsiniz. Televizyonu odanın yüksek bölümlerine yerleştirebilirsiniz. Oturma odalarında televizyonun daha alt bölümlerde olması gerekirken yatak odalarında yükseklik konusunda daha rahat davranılabilir. Yatarak seyredileceği için yüksekte olması bir sorun teşkil etmeyecektir.

yatak-odası-tv