Klasik Makam Odaları

İnsanların günlük hayatlarının neredeyse yarısını çalışma ortamlarında geçirdikleri düşünüldüğünde, bu denli uzun bir zamanda içinde bulunan ortamın ferah ve göz zevkine uygun olmasının günün kalanına yansıtacağı olumlu etkiler rahatlıkla anlaşılabilmektedir. Bu anlamda ofis ve makam odalarının dekorasyonu büyük bir ciddiyetle yapılmalı ve kullanacak kişilerin isteklerine bağlı biçimde ayarlanmalıdır.

Immagini 115

Makam odaları hali hazırda iş veya siyaset dünyasının önemli isimlerinin kullandığı mekânlar olduğundan dolayı, içerisindeki mobilyalardan en ufak aksesuara kadar hassasiyet ve özenle seçilmelidir. Ancak bu sayede makam odasını kullanacak kişi ve bu odada ağırlayacağı misafirlerin aynı anda memnuniyet yaşamaları mümkün olacaktır.

Immagini 062

Oturma gruplarının genellikle deri kaplama modellerden seçildiği makam odası tasarımlarında siyah veya koyu kahverengi renkler kullanılmaktadır. Bu renk yelpazesi hem ciddiyeti ve otoriteyi yansıtmakta hem de ufak pürüz ve yıpranmaları göstermeyerek daimi yeni ve kaliteli bir görüntü sergilemektedir. Unutulmamalıdır ki bu odayı kullanacak kişilerin misafirlerine karşı olumsuz bir etki bırakma şansı bulunmamakta ve daima üst düzey izlenim vermek zorunda olmaktadırlar.

italyan-makam-odası

Klasik makam odalarında dikkat çeken bir diğer özellik ise büyük ve mümkünse işlemeler ile bezenmiş masalardır. Gün içerisinde zaman geçirirken çalışmalarını rahatça yapabileceği ve aynı zamanda misafirlerinin kendi amaçları için kullanabileceği büyüklük ve işlevsellikte bir masaya sahip olan makam sahipleri, bu sayede de artı puan kazanmaktadırlar.

makam-odası-dekoru

Bu tarz önemi yüksek odaların tasarımları gerçekleştirilmeden önce kati suretle uzman bir dekoratörün yardımı alınmalıdır. Odanın genişlik, tavan yüksekliği, ışık alma oranı ve daha birçok detayının incelenerek, bu değerlere uygun oda takımlarının seçilmesi kısa ve uzun vadede meydana gelebilecek sorunların oluşma ihtimalini ortadan kaldırmayı sağlamaktadır. Her ne kadar internet veya benzer görsel kaynaklarda dekorasyon konusunda ayrıntılı bilgi veren kaynaklar bulunsa da, söz konusu ciddi bir iş ortamı olduğunda amatör bilgilere güvenilmeden profesyonel öneri ve tavsiyelere başvurulmalıdır.