Altın Varaklı Yatak Odası

admin 04 Eylül 2013 3

Yatak odanızda kendinizi sultanlar gibi hissetmek istiyorsanız kıvrımlı hatları, deri detayları ve varaklı dokuları ile tasarlanmış yatak odası modellerinden birini tercih edebilirsiniz. Özellikle altın varaklı mobilyalar son dönemlerde tercih sebebi oluyorlar. Birçok mobilya markası koleksiyonlarında altın varaklı yatak odası takımlarına yer veriyor. Varak çalışması yapılan yatak odalarında ana renk çoğunlukla beyaz ve krem. Koyu renkli mobilyalar ile altın rengi bir araya geldiğinde gözü yoran ve abartılı bir sonuç ortaya çıkıyor. Yine de bu abartı ve karmaşadan hoşlananlar olacak ki zaman zaman siyah, bordo ya da kahverengi takımlarda altın varağa rastlıyoruz.

Altın varak çalışması yapılan mobilyalar genelde tarz olarak klasik gruba giriyor. Ancak varak detayı klasik bir modelin kıvrımları ile birleştiğinde klasiği sıra dışına taşımayı başarıyor. El oyması ile şekil verilen mobilyalarda da bu özelliğin ön plana çıkarılabilmesi için varak sıklıkla kullanılıyor. Bu yüzden altın varaklı yatak odası takımlarını diğer yatak odalarından farklı bir yere koymakta fayda var. Bu yüzden bu tarz yatak odalarında mobilya parçaları da sıradan olmuyor. Modern tasarımlarda bulamadığınız ya da sıradan olan parçalar bu takımlarda özellikle vurgulanmış oluyor.

altin-varakli-yatak-odasi

Özel bir gruba girmenin bedeli de elbette ki maddi açıdan karşılanıyor. Varak çalışması yapılmış yatak odası takımlarının fiyatlarına bakacak olunursa ne denilmek istediği anlaşılacaktır. Çalışmanın orjinallik ve el emeği olup olmaması durumlarına göre altın varaklı yatak odası takımlarının fiyatları da değişkenlik gösteriyor. Bazı takımlar ciddi maliyetlere edinilebilirken bazıları ise diğerlerine nazaran daha makul fiyatlara bulunabiliyor. Bu takımlarda maliyeti artıran faktör sadece varak çalışması değil, deri kumaş kullanımı da olabiliyor. Özellikle yatak başlarında deri kullanımı yatak odalarının birçoğunda var. Hatta takımın tüm mobilyalarının kapak kısımlarında deri kumaş dahi kullanılmış olabilir. Ancak bu tarz bir yatak odası satın alırken detayların birbirini yormuyor olmasına dikkat edilmeli.

3 Yorum »

  1. Murat Artem 04 Eylül 2013 at 22:08 - Yanıtla

    Yatak odası takımlarında son yıllarda altın varak kullanmak moda oldu. Ama yine de yeni konut projelerinde yatak odaları küçük olduğundan dolayı insanlar halen beyaz lake yatak odası modelleri peşinde koşuyor.

  2. Armağan Akkılıç 08 Eylül 2013 at 18:10 - Yanıtla

    Beyaz zemin üzerine altın varak işlemeleri ile tasarlanmış yatak odası takımı çok heybetli olmuş. Acaba hangi mobilya firması satıyor bunu

  3. nazenin 25 Eylül 2013 at 19:28 - Yanıtla

    altın varak, çok şık bir süs mobilyalar için. klasik modellerin çoğunda bu süslemeye rastlanır zaten ama yatak odası takımlarında daha ayrı bi havası oluyor

YORUM YAPABİLİRSİNİZ. »