Tavan Arası Dekorasyonu

admin 05 Eylül 2013 6

Tavan arası bir evin kullanılmayan bölümlerinden birisidir. Genellikle fazla ve atılacak olan, ihtiyaç duyulmayan eşyaların depolanması için kullanılır. Kısacası çoğu evlerde tavan arası depo görevi görür. Halbuki evinizin tavan arasında yapabileceğiniz birkaç basit değişiklik ile çok şık bir dekorasyona sahip güzel bir odaya sahip olabilirsiniz.

Tavan arası dekorasyonu yapmaya karar verdiyseniz öncelikle uğraşmanız gereken inşaat işleri olabileceğini unutmamalısınız. Eğer tavan aranızda yeterli ışığın geleceği, ortamı aydınlık ve ferahlık veren pencereler yok ise ilk iş olarak tavan arasına iki tane kocaman pencere yaptırabilirsiniz. Bu pencereleri yan duvarlar yerine tavandan açtırabilirseniz ışığın maksimum bir şekilde odaya girmesini sağlayabilirsiniz. Böylece tavan arası kasvetli ve basık atmosferinden kurtulacaktır. Aydınlık, ferah bir ortama dönüşecektir.

Pencere açma işleri tamamlandıktan sonra tavan arası dekorasyonu işinize duvar rengini değiştirmek ile devam edebilirsiniz. Çok kullanılmayan bir alan olduğu için duvarlarının da uzun süredir bakımsız kaldığı düşünülür ise tavan arasını oda olarak kullanacaksanız mutlaka boyatmanız gerekmektedir. Tavan arası duvarlarını odayı boğmayacak, aydınlık bir hava verecek soft renkler ile boyamanızı öneririz. Böylece tavan arası hem daha geniş hem de daha ferah bir havaya bürünecek, içerisinde vakit geçirdiğiniz sürece sizi boğmayacaktır.

İnşaat işlerinizden kurtulduktan sonra tavan arası dekorasyonunun en zevkli kısmına başlayabilirsiniz. Tavan arasını ne amaçla kullanmayı planlıyor iseniz, amacınıza uygun mobilyalar satın almalısınız. Satın alacağınız mobilyaların renklerinin de açık renkli olmasına dikkat etmelisiniz. satın aldığınız mobilyaları eğimli tavanının size rahatsızlık vermeyeceği bir şekilde yerleştirerek, odanın içerisinde rahat hareket edebilmenizi sağlarsınız.

Tavan arası dekorasyonu yaparken, eğer oturma mobilyaları koyacaksanız bu mobilyaların alçak sırtlarının olmasına özen göstermelisiniz. Böylece tavan duvarları daha yüksek görünecek ve sizi boğmayacaktır. Tavanın eğimli kısmını kullanabilmek için bu kısmın ölçülerini alarak özel raflar yaptırarak duvara monte edebilir, kitaplarınızı bu raflara koyarak hoş bir görüntü elde edebilirsiniz.

6 Yorum »

 1. meyla ak 06 Eylül 2013 at 18:43 - Yanıtla

  tavan arası dekarasyon resimlerini görünce evimin ardiye olarak kullandığımtavan arası bölümünü daha başka şekilde değerlendireceğim

 2. duygu 22 Eylül 2013 at 17:29 - Yanıtla

  tavan araları aslında çok orjinal mekanlar, sıcak ve samimi bir ortam mesela evin oturma odası tavan arasına taşınabilir.

 3. aishe 22 Eylül 2013 at 17:32 - Yanıtla

  benim odam tavan arasında. dekorasyonu ile de bizzat ben ilgilendim. biraz dar bir mekan ama güzel mobilyalar ile çok canlı bir hale geliyor

 4. nuray 24 Eylül 2013 at 19:51 - Yanıtla

  tavan arasında bi odam olsun isterdim aslında, evden bağımsız farklı bir dekorasyon tercih edilebilir tavan arasındaki odalar için

 5. nuray 24 Eylül 2013 at 19:52 - Yanıtla

  tavan arasındaki odalar evden çok farklı bir tarzda döşenebilir

 6. sultan 25 Eylül 2013 at 19:23 - Yanıtla

  tavan arası dekore etmek zordur aslında, mekanın tavanı zaten çok elverişli olmuyor dekorasyon için

YORUM YAPABİLİRSİNİZ. »