Lüks Yemek Odalarını Aydınlatacak Avize Fikirleri

Lüks yemek odalarını aydınlatacak avizeler nelerdir? Yaşam alanlarında tercih edilen aydınlatma etmeni olan lüks avizeler, yemek odalarında etkileyici konsepti destekleyecektir. Yaşam alanlarında oluşturulan ambiyansın oldukça önemli etmenlerinin başında avizeler gelmektedir. Avizelerin yaydığı ışık, üzerinde kullanılan ampullerin renk tonu, ortamdaki mobilyaların, duvar renklerinin ve aksesuar ürünlerinin tasarımına etkide bulunmaktadır. Mobilyaların oyma motiflerini, aksesuarların renk tonlarını ve tasarımını da ön plana çıkartmaktadır.

Lüks kaygısı güdülen ortamlarda, özelliklere oyma motifli klasik mobilyaların yer verildiği bu yaşam alanlarında aydınlatmanın doğru seçilmesi gerekmektedir. İşte bu doğru aydınlatmayı lüks avizeler ile sağlayabilirsiniz. Peki hangi lüks avizeleri seçmelisiniz?

Kristalli Lüks Avize Modelleri
Kristalli lüks avizeler geçmişten günümüze gelen, sanatlı ve gösterişli avize modelleridir. Sadece tasarımları ve gösterişli yapıları ile değil, kristalli avizelerin ortamın ambiyansına yaptığı etki ile de karakterini yansıtmaktadır. Kristalli avizeler, ışığın kırılımları ile odaya mükemmel bir etki oluşturmaktadır. Kristallerin ışık kırılımları sayesinde oluşturduğu renk oyunları odanızda mükemmel bir etki oluşturacaktır. Özellikle yemek odalarında da lüks avizelerin kullanımı önemlidir. Yemek odalarında, yemek masasının hemen üzerinde yer alan, avizeler mükemmel aydınlatma işlevlerinin yanında, aksesuar görevi de görmektedir. Yemek odası aksesuarları arasında da tercih edilen ve hatta odanın en etkileyici aksesuarlarından olan kristalli lüks avize modelleri tercih edebilirsiniz.

Şamdanlı Avize Çeşitleri
Yemek odalarında tercih edilecek bir diğer avize çeşidi ise, şamdanlı avize çeşitleridir. Şamdanlı avize çeşitleri de geçmişteki aydınlatma ürünlerinden ilham alınmış ve günümüze uyarlanmış avize modelleridir. Şamdanlı avizeler, günümüzde birden fazla katlı olarak üretilmektedir. Bu şamdanlar içerisine yerleştirilen ampuller ile ışıl ışıl bir konsept sunmaktadır.

Şamdanlı avizeler, klasik ve lüks yaşam alanlarında tercih edilmektedir. Lüks yaşam alanlarında mükemmel konsept sunan şamdanlı avizeler etkileyici tasarımları ile tüm gözleri üzerine çekmektedir. Bu avizelerin genellikle temizliğinin yapılması, diğer avizelere göre daha zordur. Şamdanların içerisine zaman içeresinde dolacak olan tozların temizlenmesi oldukça zordur. Sadece bu şamdanların sökülerek teker teker temizlenmesi gerekmektedir.

Şapkalı Lüks Avizeler
Yukarıdaki avize çeşitlerine ek olarak şapkalı avize modelleri de mükemmel tasarımı yaşam alanlarında sağlıyor. Şapkalı avize modelleri tasarımları gereği, genellikle abajur ve lambader modelleri ile aynı tasarıma sahiptir. Sadece avize formundadır ve çoklu yapıya sahiptir. Şapkalı avizeler de yemek odalarında tercih edilebilecek olan lüks avize modellerinin içerisinde yer almaktadır.

Yemek odalarında yukarıda saydığımız avizelere ek olarak led aydınlatma tasarımları ve aydınlatma ürünleri de tercih edilebilmektedir. Tüm bunlar ile birlikte yemek odalarında loş ortamlar da oluşturmak gerekmektedir. Zaman zaman loş ortam oluşturma ihtiyacını gidermek için lambader modellerini tercih edebilirsiniz. Konsolların üzerinde de abajur modellerini yerleştirebilirsiniz.

Lüks yemek odalarınızda tercih edeceğiniz avizeleri hem aydınlatma işlevi hem de dekorasyon işlevi olduğunu unutmadan seçmeniz gerekmektedir. Bu sebeple odayı doğru aydınlatacak güçte bir avize seçmeli, avizenin tasarımı ve renginin de genel dekorasyona uyumlu olması doğru bir tercih olacaktır.

Yaşam alanlarında doğru aydınlatmanın önemi oldukça fazladır. Peki ev dekorasyonuna katkısı olan aydınlatma ürünleri nasıl seçilmeli? İşte blog makalemizi inceleyerek daha fazla bilgi edinin.